#ELLEtravelblog: Mykonos - luxus nejen pro bohaté

Text: Katharina Lambert

Ještě že existuje řecká mytologie… Herkules přepere pár obrů, hodí je do moře, oni zkamení a tadaaaaaaaa… nádherný ostrov Mykonos je na světě. Často slýchávám, že tento ostrov je pouze pro „horních deset tisíc“ a není tam nic než luxusní hotely a party zbohatlíků. Ale není to tak úplně pravda! Jedu vždy podle rčení: „Jaké si to uděláš, takové to máš!“ Ukážu vám, jak na to, protože – MYKONOS, you are the biggest surprice to me!

V Řecku jsem dřív nikdy nebyla a hned na začátek jsem si „sekla“ takovouhle bombu. Vloni jsem tento dokonalý ostrov navštívila hned dvakrát. Uprostřed léta jsem jela s kamarádkou perfektní dámskou jízdu, která trvala pouhé čtyři dny, ale já bych ji nejraději protáhla rovnou na měsíc. A na podzim jsem se na Mykonos vrátila s manželem znovu. Ostrov mně učaroval svou pro Řecko tak typickou architekturou bílých domů s barevnými dveřmi a okenicemi, které se vinou ve skalnatém kopcovitém terénu nad mořem. Také svými rozmanitými plážemi, kluby a hlavně tím, jak je neskutečně živý, energický a „instafriendly“. Jedna interiérová stylovka střídá druhou a jedna ulička je fotogeničtější než ta druhá. Ale pozor! Na krásné záběry si buď budete muset hodně přivstat, nebo přiletět mimo nejfrekventovanějš dobu. V sezoně je tu totiž tak 100 tisíc lidí! Mykonos zkrátka žije! Pokud se vám zadaří koupit letenky včas, můžetes leteckou společností VOLOTEA objevovat krásy Kyklád opravdu za pár korun.

Mykonos

Moje tipy, jak si užít Mykonos:

DOPRAVA :

Autobusem se dostanete po ostrově úplně všude. Jedna jízda za 1,80 eura. Autobusy jezdí neustále, od 7.00 do 03.00. Pokud chcete přežít, nepůjčujte si skútr. Z pláže Ornos si vezměte vodní taxi a můžete celý den jezdit z jedné pláže na druhou.


OLD TOWN MYKONOS:

Ve starém městě Mykonos se poprvé určitě ztratíte. Ale nedělejte si s tím hlavu. Je to opravdu roztomilé místo s boho atmosférou. Pulsuje tu život a vy ztratíte naprosto pojem o čase! Najdete tu tradiční obchůdky s handmade zbožím, ale také luxus těch nejznámějších značek!
V každé uličce je minimálně jeden bar, restaurace, taverna, disco… žízní tedy neumřete, hlady už vůbec ne a tancovat můžete klidně i na ulici. Pokud milujete coffee Fredo, tak na ostrově dělají božské!
A ve městě mají tu nej nej nej zmrzlinu! (po cestě do Little Venice )


WINDMILLS & LITTLE VENICE :

Sem prostě musíte. Je to nádherně zachovalá památka z 16.století a Little Venice je jedinou částí ostrova, která je architektonicky jiná. Na pobřeží se táhnou bary a restaurace, kde můžete krásně pozorovat západ slunce!


SUNDOWNER & BEACH CLUBS : 
Právě v Little Venice je skvělý bar Caprice of Mykonos. Vychutnejte si tu drink a později rozvlňte boky. Scorpios - Paraga Beach – za mě nejlepší plážový klub, v jakém jsem kdy byla! Nepopsatelný zážitek. Miluji celý jejich koncept a design! Neděle je nejlepším dnem a okolo 18.00 se to začíná slušně rozjíždět! Za Aperol Spritz zaplatite 20 eur, za lahev vina 70 eur. Jidlo je jeden velký luxus a stojí rozhodně za to!! Jeden den a noc v tomto klubu vás bude stát pár stovek eur, ale kdo ví, třeba je to jen jednou za život. Alemagou Mykonos je na severu ostrova, kam se určitě také vyplatí zavítat. Nadherný klub, trochu z ruky, menší a ne tak drahý. Kalua & Santana jsou plážové kluby přímo na pláži Paraga – stylovky pro rozmazlené dekadentní dětičky! 


BYDLENÍ :

Na Mykonosu je spousta stylových drahých hotelů. Ale najdete tu také normální apartmány za přijatelné ceny. Bydlení ve městečku Ornos je výborný kompromis a ráda se tam vrátím. Moje tipy: Deliades Hotel, Despotiko, Cyclades Studios, Cloud Blue, Kensho Boutique Hotel & Suites a spousty dalších.

JÍDLO :

Na ostrově si opravdu každý přijde na své. Typicky řeckou kuchyni najdete na každém rohu. Nám nejvíc chutnalo ve městě u Mama Maria. Taverna se jmenuje Marco Polo – není to žádný vymazlený „insta hot spot“, ale tato taverna má příběh a lidé v ní srdce na dlani. Prostě topovka za normální ceny.  Pokud rádi jíte zdravě a bez Matchy ráno nefungujete stejně jako já, doporučuji navštívit The Bowl v centru Ornosu. Sympatický australský pár si splnil sen a opravdu s láskou se stará o své hosty. 

Předplaťsi & Ušetři

Elle cover
REKLAMA