Holiday report: Kam si z Česka zaletíte bez přestupů?

Letní klasika i nové aerolinky

Samozřejmostí jsou přímé lety z letiště v Praze do tradičně oblíbených cílů jako Španělsko, Itálie, Řecko, Francie nebo Portugalsko. Létá se do hlavních měst i do destinací, které přicházejí více ke slovu právě v teplých měsících. Bez přestupů můžete zamířit také do Dubaje nebo na Kypr. Nabídka přímých letů startujících na pražském letišti se během letošního roku slušně rozrostla. V Česku našly starting point další zahraniční aerolinky a začaly nabízet spojení do svých rodných zemí. S Croatia Airlines se bez dlouhých kolon na dálnicích dostanete do chorvatského Dubrovníku, Qatar Airways vás přepraví do katarského Dauhá, na Maltu létá společnost Air Malta a do ománských perel Maskat a Salalah vás vezmou Salam Air.

Přímo do exotiky

Další pohodlné přímé lety do exotických destinací pořádají české cestovní kanceláře. CK Fischer vypravuje lety na Kapverdy, konkrétně na ostrovy Boa Vista a Sal. Lety do Ománu a do nové egyptské destinace Taba zase organizuje CK Čedok. Ten nezůstal pouze v Evropě blízkých destinacích, ale zavedl pravidelné linky i na Madagaskar, do Zanzibaru, do Punta Cana v Dominikánské republice nebo na thajský ostrov Krabi. Každý, koho od návštěvy těchto míst doposud odrazovaly přestupy s delšími čekacími dobami na další let, si už může s úlevou zabookovat letenky.

Utečte za teplem: Cenově příznivé destinace a přímé lety z Česka

elle.cz

Lety také z Brna

Abychom nebyli ovšem pouze pragocentričtí, v sezóně se rozrostla nabídka odletů také z regionálních letišť. Například z Brna se cestujícím nabízí celkem 19 destinací, kam mohou vyrazit napřímo. Letos se mezi nimi objevilo i devět novinek, mezi nimi je například tuniský ostrov Djerba a italská Kalábrie. Na italské letiště Lamezie Terme odletí z Brna první let 12. června, do Tuniska odstartuje přímý let o den později, tedy 13. června. Dále se z jihomoravské metropole cestující pohodlně dostanou také do Albánie, na portugalskou Madeiru, do Španělska, Turecka, do tří egyptských letovisek u Rudého moře, na řecký ostrov Thassos a do dalších oblíbených letovisek. Všechny lety zajišťuje český dopravce letadly typu Boeing 737. „Jsme rádi, že počet plánovaných destinací, ze kterých si mohou cestující vybírat, se tímto opět rozrůstá. Těší nás také zájem cestujících o nové a znovuzavedené destinace, a tak již nyní letošní letní sezónu s nadšením očekáváme a pilně se na ni připravujeme," vyjádřil se Radek Lang, Airport Services Manager brněnského letiště.

Eklektický zámek plný umění i vesmírná loď. Kde v Česku přenocovat?

elle.cz

Napřímo i z regionů

Pozadu nezůstávají třeba ani České Budějovice. V letní sezóny budou z letiště v jižních Čechách  vypravovány odlety na řeckou Krétu, Rhodos a do turecké Antalye. I odsud bude přepravu zajišťovat český dopravce Smartwings. Na letní dovolenou můžete vyrazit také z ostatních českých letišť jako Ostrava, Pardubice a Karlovy Vary. Lety z těchto krajských měst spadají pod barvy cestovní kanceláře Čedok. „Čedok bude během této sezóny provozovat charterové lety ze všech českých regionálních letišť,“ potvrdil informaci generální ředitel cestovní kanceláře Stanislav Zeman.

Top české hotely: Přespěte na zámku, ve věži nebo v kabině letadla

elle.cz

Zdroj: prg.aero, airport-cb.cz, cedok.cz