Design 20. století

Záběr je široký od módy přes nábytek a svítidla až po elektroniku a automobily.
Z italštiny do češtiny, angličtiny, polštiny a maďarštiny přeložená kniha je zevrubně uvedena několika slovy z prologu k manifestu, kterým Walter Gropius založil Bauhaus, a tím položil i základní kámen designu dnešního pojetí, jakožto oboru, kde umění začalo figurovat v běžném domácím životě.

Počátky designu jsou krátce popsány jako šíření nového uměleckého stylu po Evropě pod různými přivlastněnými názvy, skrze tkaniny, nábytek, osvětlení, reklamu, módu i zařízení v ulicích měst. Zbytek z přesně 672 stran je věnován fotografiím toho, co se výrazně zapsalo do historie lidstva nebo výrazně ovlivnilo domácnosti.

Obsah je řazen do sekcí Nábytek, Osvětlení, Oděvní design, Předměty denní potřeby, Komunikační a domácí elektronika, Automobilový design a Nádoby a vázy.

Nejobsáhlejší sekcí je Nábytek, který skrývá opravdové poklady od velkých světových designérů, jako jsou Arne Jacobsen, Verner Panton, Fernando Campana či Ludwig Mies Van der Rohe až po méně známé, jejichž nábytek dodnes inspiruje interiérové designéry.

Osvětlení zastupují designéři jako Alvar Aalto, Marcel Wanders, Tom Dixon a mnozí další ze Skandinávie, Itálie i Japonska.

Oděvní design hýří rozmanitostí a ukazuje šperky, módní doplňky, tkaniny a materiály, obuv, přibližuje módní návrháře a jejich nejvýznamnější počiny.

Nejrozmanitější sekcí jsou Předměty denní spotřeby, v jejichž nabídce naleznete vše od příborů a nádobí přes tužky a budíky až po dětské skládačky a hudební nástroje. Komunikační a domácí technika pohlíží zprvu na pevné telefony a mobily jako iPhone a dostává se přes rádia až k televizím, psacím strojům a počítačům.

Velký průřez nabízí i Automobilový design, začínající na vozu Peugeot z roku 1894 a pokračující na vozech Bugatti až k Fiat 500, Smart, Porsche či Lamborghini.