Adwoa Aboah promlouvá k příští generaci

Přezdívá se jí nová Cara Delevigne nebo další Winnie Harlow. Osmadvacetiletá Britka měří pouze 173 cm, ale i tak dokázala oslnit celý svět. Karamelová kůže, průhledné obočí, spousta pih a zrzavé vlasy na ježka. To jsou věci, které jí na střední škole způsobovaly problémy a v roce 2017 jí přinesly titul Modelky roku i Ženy roku podle časopisu GQ. V 16 letech se poprvé objevila na titulce italské Vogue a když o pět let později nastoupila zpátky do školy, propadla depresím, alkoholu a drogám. Změny se dostavily až poté, co se probrala ze čtyřdenního kómatu.

Na rozdíl od jejích kolegyň, které vévodí sociálním sítím, se Adwoa snaží poučit ze své složité životní cesty a své zkušenosti šíří skrze motivační projevy v nejrůznějších organizacích a nadacích. Po pokusu o sebevraždu se dokonce rozhodla založit platformu Gurls Talk, ve které si dívky s depresemi mohou otevřeně povídat a sdílet zkušenosti. „Upřímně jsem nečekala, jak snadno se dá problémů zbavit, stačí se z nich prostě jen vymluvit,“ uvedla v rozhovoru pro Guardian.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Anti-promoce od supermodelky

Pro britskou Elle se stala nejen coverstar, ale do vydání také napsala otevřený dopis maturantům, kteří svá studia končili v nelehké době pandemie. Nazvala ho anti-promocemi a vyzývá v něm nejen k zodpovědnosti vůči následujícím generacím, ale také k ocenění přítomného okamžiku. Hlásá známou větu „When life gives you lemons, make lemonade.“ a dodová:

 

„Žijte každý den jako by byl váš poslední.“

 

Vyrovnat se s nejistotou

„Všichni se shodneme na tom, že před námi stojí monoho neznámých. Není to však poprvé, kdy čelíme podobné nejistotě. Díky nejistotám se učíme vyrovnat se situacemi, které nám pomáhají růst,“ vyjadřuje se k náhlé situaci, jež postihla celý svět. V dopise nezapomíná také rady, které by dala svému mladšímu já. Například, že nikdy neexistuje jediná správná cesta. „Život se nepohybuje lineárně, neustále se od někoho učíme a posouváme se dál. Jsme kombinací zkušeností,“ vypráví. Jednou ze zásadních myšlenek, kterou chtěla Adwoa mladé generaci předat, je ta, že není třeba se za každou cenu začleňovat do nějakého kolektivu, se kterým nesouzníte. „Buďte sami sebou! Vždy, když jsem se snažila někam zapadnout, cítila jsem se menší a nemohla jsem růst,“ dodává.

V zářijovém vydání britské Elle se modelka spojila s 12 studenty, kteří se stali součástí jednoho z nejzásadnějších vydání letošního roku. Už teď je jasné, že se britské September issue s aktivistkou a hvězdnou modelkou Adwoa Aboah na obálce stane sběratelským kouskem.