Castingy Schwarzkopf Elite Model Look jsou v plném proudu

Samotné castingy probíhají již od 12. a budou pokračovat až do 25. května v obchodních centrech ve všech regionech České republiky. Celou akcí, tedy výběrovým řízením a pohovory, bude mladé soutěžící provázet digitální kreativec a youtuber Martin Carev. 

„Těším se na možnost realizovat castingovou tour. Jsme rádi, že můžeme dát mladým zájemcům možnost představit se nám ve všech regionech České republiky. Castingy jsou dlouhodobě skvělou platformou hledání nových tváří různých typologií, jak u dívek, tak mužů. Existuje mnoho podob krásy, modeling nehledá dokonalost, ale mladé lidi, kteří mají chuť v modelingu pracovat na vysoké úrovni,” sdělil ředitel soutěže Schwarzkopf Elite Model Look pro ČR a SR Saša Jány

 

Mohlo by se vám líbit

Světové finále Elite Model Look 2021 vyhrála Češka Amélie Konšelová

Elite World Group představuje nejtalentovanější začínající modelky, modely a digitální tvůrce v rámci letošního ročníku Elite Model Look, který se uskutečnil virtuálně. 38. ročník soutěže vyhrála Amélie Konšelová.
elle.cz

 

Černý Most plný nervozity i naděje

Jeden z největších a nejočekávanějších castingů proběhl v neděli v pražském obchodním centru Černý Most. A na místě samozřejmě nechyběla ani redakce ELLE. Akce oficiálně odstartovala ve tři hodiny odpoledne, přičemž fronta soutěžících se začala tvořit již hodinu předtím. 

Akci kromě moderátora Martina Careva provázela moderní hudba, záře reflektorů i zvuky fotoaparátů. Zájemci si své čekání na pohovor s porotou mohli zkrátit u make-up artistkek a vlasových stylistek, které jejich vzhled dotáhly k dokonalosti.

V roli poroty se kromě modelky Evy Klímkové, či modela Maxmiliána Klimeše představila i hvězda módních přehlídek Chanel či Elie Saab Barbora Podzimková. Ta podotkla, že u soutěžících je nejdůležitější sebevědomí a přirozenost. „Hlavně, ať je člověk sám sebou. Když z něj vyzařuje správné sebevědomí, tak to funguje. Soutěžící by měli vyjádřit sami sebe, říct, co je baví. Pro porotu jsou vždy zajímavé ty odlišnosti mezi účastníky,“ řekla Podzimková s tím, že soutěž sama o sobě tak složitá není. Složité chvíle prý přicházejí až po jejím skončení a samotném zahájení kariéry. Podle Podzimkové je také velmi důležité to, aby si soutěžící Elite Model Look opravdu užili a do módní branže vstoupili s nadšením. 

Úspěšná modelka se rozpovídala také o módních trendech. „Všimla jsem si, že se vrací ty dvoutisícovky, bokové kalhoty a tak, což není úplně můj šálek kávy,“ řekla s tím, že ona preferuje spíš klasické kousky, které se dají dobře kombinovat. V šatníku má tak v poslední době pouze věci, které má opravdu ráda.

 

Schwarzkopf Elite Model Look

 

Krátké vlasy a výrazné rysy

Podle modelky Evy Klímkové jsou letos v kurzu opravdu vysoké, štíhlé a krátkovlasé ženy, kterým nechybí charisma. Tyto typy tak mají šanci zabodovat i v této modelingové soutěži. „Budoucí tváře Elite Model Look by měly být sebevědomé, komunikativní, energické a prostě fresh,“ sdělila Klímková ELLE s tím, že soutěžící by na castingy měli přijít spíše bez make-upu a příliš neřešit, v jakém oblečení se budou prezentovat, protože porota soudí jejich obličej a postavu, nikoliv styl.

Modelka také přiznala, že pro ni byla soutěž poměrně náročná kvůli tomu, že je povahově spíš uzavřená. Jak je však vidět, i introverti dokážou ve světě modelingu prorazit. „Během soutěže a na úplných začátcích může být velmi těžká také chůze na podpatcích,“ dodala. Zároveň však zdůraznila, že Elite Model Look je jako taková vskutku úžasná událost, díky které mohou výherci dnes a denně cestovat, nabrat kontakty a pracovat pro mnoho exkluzivních titulů i značek. 

Zajímavý názor na soutěž jako takovou i modeling měl i model Maxmilián Klimeš, který tak přispěl svým mužským pohledem na věc. „Přijde mi, že letos jsou IN ženy s výraznějšími, vysekanějšími rysy. Trendy už však nejsou tak výrazné, jako tomu bylo dříve. Uspět tedy může kdokoliv. U chlapců je to ještě více neurčité. Pro mě je vždycky velkým překvapením, kdo nakonec uspěje. Účastníkům nadcházejících castingů bych radil, aby se to nebáli zkusit. Nikdy nevíte, komu padnete do oka,“ prozradil Klimeš a podotkl, že jemu se nejspíš podařilo vyhrát díky tomu, že je do jisté míry univerzálním typem. „Nemám ostré ani kulaté rysy, a díky tomu jsem nejspíš v minulém ročníku uspěl,“ dodal.

 

 

Soutěžící by měli vyjádřit sami sebe. Nejdůležitější je sebevědomí a přirozenost.

 

Slavná jména a velkolepé finále

Elite Model Look od svého vzniku v roce 1983 vyhledává nové talenty, kterým pomáhá prorazit nejen u nás, ale i ve světě. Vždyť uznávaná soutěž nastartovala veleúspěšnou kariéru třeba Cindy Crawford, Gisele Bündchen, Haně Jiříčkové, Lindě Vojtové, Barboře Podzimkové a mnoha dalším tvářím módního odvětví.

Cesta českých účastníků soutěže nekončí u národního finále. Výherci Schwarzkopf Elite Model Look ČR se posléze účastní mezinárodního finále, kde na ně čeká focení, přehlídky i spousta rozhovorů pro média. Celá tour pod křídly této významné značky vrcholí galavečerem, na jehož konci porota složená ze známých osobností vyhlásí budoucí hvězdu agentury Elite.