77. ročník Benátského filmového festivalu bude!

Letos se Benátky stanou středobodem všech filmových nadšenců od 2. do 12. září. V hlavní soutěži se letos utká 18 celovečerních filmů. O Zlatého lva, tedy hlavní cenu, budou usilovat snímky režisérů z Francie, Německa, Ruska, USA, Íránu, Itálie nebo třeba Japonska. Česká republika na rozdíl od loňského ročníku festivalu v hlavní soutěži zastoupena není.

Program festivalu bude částečně omezený a některé projekce se budou konat venku. Roušky a rozestupy jsou samozřejmostí. To, koho uvidíme na červeném koberci, je zatím tajemstvím. Chybět by však určitě neměla herečka Cate Blanchett, která bude předsedat hlavní porotě.

 

Společně s ní bude snímky hodnotit britská filmová řežisérka Joanna Hogg, německá režisér Christian Petzold a rumunský režisér Cristi Puiu. K nim se navíc přidají Veronika Franz, Nicola Lagioia a herec Ludivine Sagnier.

 

issue

ELLE PŘÍMO VE VAŠÍ SCHRÁNCE S POŠTOVNÝM ZDARMA

Nechcete přijít o nové číslo? Nechte si ho poslat domů. Výtisk vám doručíme až ke dveřím po celé České republice za stejnou cenu jako v obchodě, aniž byste museli platit poštovné. (Akce platí pouze pro ČR.)

Předplaťsi & Ušetři

Elle cover
REKLAMA