REKLAMA
REKLAMA

HBO nebo Netflix? Kdo zvítězí v bitvě o Emmy?

Nejvíce nominací na americké televizní ceny Emmy získal seriál Strážci (Watchmen) od společnosti HBO. Toto mysteriózní drama, které vzniklo na základě komiksové předlohy, má šanci získat ocenění ve 26 kategoriích. Druhý nejvyšší počet nominací, dvacet, si připsala komedie The Marvelous Mrs. Maisel (Úžasná paní Maiselová) od Amazonu, 18 nominací má seriál Ozark z produkce společnosti Netflix.

Stálicí mezi nominovanými je seriál Příběh slunečnice i Koruna. Koho ale mnozí postrádají je seriál Hry o trůny, který je stále populární. Mezi vysílacími společnostmi si nejlépe vedl Netflix s rekordními 160 nominacemi, za ním skončilo HBO se 107 nominacemi. Kompletní seznam nominovaných najdete zde.

Česká naděje

Zajímavostí letošního ročníku je také nominovaný Čech – konkrétně zvukař Juraj Moravec, který se utká například proti tvůrcům seriálu Star Trek. Absolvent FAMU se podílel na seriálu Koruna, který vypráví příběh britské královské rodiny.

 

Jak to bude s vyhlášením?

Ceny Emmy, televizní obdoba filmových Oscarů, budou vyhlášeny 20. září. Jakou podobu bude ceremonie mít, není zatím jasné. Večerem bude provázet televizní moderátor, herec a komik Jimmy Kimmel. Ocenění se poprvé rozdávala v roce 1949. Loňský slavnostní večer byl specifický v tom, že se obešel bez hlavního moderátora a vítěze jednotlivých kategorií představovaly slavné osobnosti filmu i televize.

 

Foto: Getty Images

issue

ELLE PŘÍMO VE VAŠÍ SCHRÁNCE S POŠTOVNÝM ZDARMA

Nechcete přijít o nové číslo? Nechte si ho poslat domů. Výtisk vám doručíme až ke dveřím po celé České republice za stejnou cenu jako v obchodě, aniž byste museli platit poštovné. (Akce platí pouze pro ČR.)

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

EBC promo

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA