REKLAMA
REKLAMA

Co jste nevěděli o vánoční písni “All I Want for Christmas Is You”?

Samozřejmě, že existuje spousta klasických písní, které jsou v prosinci v podstatě všudypřítomné, ovšem dokázali byste si ještě představit vánoční svátky bez hitu Mariah Carey “All I Want for Christmas Is You”? Tento singl, který známe již každý v podstatě zpaměti nás provází již od roku 1994. Ano, už tak dlouho. A když už ho slyšíme na každém kroku, pojďme se o něm dozvědět pár zajímavostí.  

1. Mariah s touto písní vyhrála tři Guinessovy rekordy. Nejstreamovanější píseň na Spotify za 24 hodin, vánoční song, který se nejdéle držel v žebříčku Billboard US Hot 100 a stejně tak i v britském Top 10.  

2. Zpěvačka chtěla původně jen přezpívat nějakou již existující vánoční píseň, podle minidokumentu na Amazonu však cítila inspiraci a díky bohu napsala svůj vlastní text.  

3. Aby oslavila 25leté výročí písně, vydala se Mariah na tour.

 

 

4. All I Want for Christmas Is You bylo napsáno za neuvěřitelných15 minut. Mariah ho napsala spolu s Walterem Afanasieffem. Ten tvrdí, že právě v tom tkví úspěch hitu, protože je tak jednoduchý. 

5. Mariah nechtěla tuto píseň a vůbec celé vánoční album natočit. To v roce 1994 příslušelo spíš klasickým a postarším umělcům. Její tehdejší manžel, hudební manažer Tommy Mottola vzpomíná, že když své ženě ukázal cover, jen odvětila: “Co to je? Snažíš se ze mě udělat Connieho Francise?” 

6. Mottola se také objevil v klipu k písni, kde si zahrál Santa Clause.  

 

 

7. Jde již o druhou píseň v řadě se stejným názvem. První natočili v roce 1989 country hvězdy Vince Vance & The Valiants. Ovšem jinak jde o naprosto odlišné skladby.  

8. Jde opravdu o mezinárodní hit. Na špičky žebříčků se dostal v Austrálii, Japonsku, Nizozemsku, Británii... zkrátka celosvětově se prodalo více než 14 milionů kopií a jde tak o jedenáctý nejprodávanější song v historii.  

9. Je tedy jasné, že jde o extrémně lukrativní byznys. Do roku 2017 vydělala tato píseň zpěvačce přes 60 milionů dolarů a jelikož se stává každým rokem populárnější je jisté, že z ní budou těžit ještě její děti... 

10. Kdo neudělal cover tohoto vánočního hitu, jako by nebyl. Vážně! Přezpíval ho snad úplně každý od Johna Mayera, přes Demi Lovato až po My Chemical Romance.  

 

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Elle - Predplatny

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA