7 nejlepších filmů na Vánoce bez Vánoc

 

Me, Earl and the Dying Girl 

Tenhle „malý“ film vyhrál na festivalu v Sundance dvě ceny, a to je naprosto v pořádku. Co se stane, když se dva kluci, jejichž jedinou zábavou je parodování slavných scén z ještě známějších filmů, setkají s holkou, které zrovna diagnostikovali rakovinu? Budete brečet, budete se smát a přesně to k Vánocům podle nás patří.  

 

 

Daleko od hlučícího davu (Far from the Madding Crowd) 

Že u filmových adaptací klasických knih dlouze zíváte, než usnete úplně? Tak u této, natočené podle slavného románu Thomas Hardyho, vám nuda nehrozí ani vteřinu. Za prvé ji zrealizoval současným filmovým jazykem Dán Thomas Vinterberg, který má na režijním svědomí třeba kultovní Rodinnou oslavu, za druhé hlavní role hrají víla Carey Mulligan a spanilý Matthias Schoenaerts a moc jim to spolu sluší a za třetí jde o příběh, který se úplně stejně mohl stát dnes, jako se stal včera.  

 

 

A Most Violent Year 

Když jsme ho viděli poprvé, byli jsme dost u vytržení. O to víc jsme pak byli zklamáni, že se nedostal do českých kin a ani se na něj nedostalo při udílení Oscarů. Přitom všichni v tomto filmu hrají jak o život. Hlavně tedy Oscar Isaac a Jessica Chastain. A Most Violent Year vypráví o muži, který se v roce 1981, v jednom z roků, kdy bylo v New Yorku spácháno tolik násilných trestných činů, že by jeden nevěřil, snaží uchránit svou rodinu i byznys před vším zlým, až z toho sám několikrát překročí zákon. Do temné atmosféry filmu se zamilujete okamžitě, Vánoce - nevánoce.  

 

 

Cake 

Že vám jako herečka přijde Jennifer Aniston nemožná? Tak to jste ještě určitě neviděli film Cake. Ona je opravdu skvělá, když má dobrého režiséra a stejně tak scénář. Obojího se jí dostalo vrchovatě v tomto nezávislém dramatu s komediálními prvky o psychicky labilní ženě, která se snaží vcítit do života jiné ženy, která na tom, dokud žila, byla ještě o něco hůř. (Chápete?) Až tak, že se jí tenkrát ostatní na Oscara nominované herečky omlouvaly, že se na ni za rok 2014 nedostalo...

 

 

Bojovník (Southpaw) 

ELLE miluje boxerská dramata. Všechny díly Rockyho známe nazpaměť, stejně tak každý úder Hilary Swank v Million Dollar Baby, takže jsme byli hodně šťastní, když se tentokrát do kin proboxoval pro změnu Jake Gyllenhaal. V Bojovníkovi, kde se nepere jen v ringu, ale mnohem více mimo něj, přijde totiž o ženu (Rachel MsAdams) a potřebuje, aby si jeho dcera užívala své místo na slunci, i když jí zbyl jen táta. Pravda, je to trochu patetické a hysterické, ale mnohem více to je epické a autentické.

 

 

Welcome to Me 

Alice je zavřená v psychiatrické léčebně. Dlouhodobě. Alice sází sportku. Dlouhodobě. Jednou to opravdu vyjde a Alice vyhraje obrovské prachy. Tak obrovské, že si za ně v televizi koupí vysílací čas a vlastní talk show, o čemž vždycky bláznivě (!) snila. Jenže ono to pochopitelně nevyjde tak, jak si Alice ve svých pošetilých představách malovala. Jestli je něco tragikomického, tak právě Welcome to Me. Hlavně díky geniální Kristen Wiig, která snad úplně poprvé dokazuje, že vás svým herectvím dokáže rozplakat. A nejsou to tentokrát jen slzy smíchu, jak jste u ní zvyklí.

 

 

V hlavě (Inside Out) 

Oddechněte si a filmový vánoční maraton podle ELLE zakončete jedním z nejkrásnějších animáků. Víte, co se vám děje v hlavě, když se rozčílíte, nebo když se smějete? Podívejte se na V hlavě a budete dost koukat! Ještě nikdy nebyly emoce tak zábavné... Tak hezké filmové Vánoce!

 

Martin Scorsese: Chtěl být knězem, stal se ale hollywoodskou hvězdou

elle.cz

REKLAMA