ELLE Premiéra: Lake Malawi odhaluje píseň Another Christmas Song

Vracíte se na Vánoce domů?

“Come on, come on, just call me and say you’re coming home to me...” zpívají v tandemu zpěvák skupiny Albert Černý a slovenská zpěvačka Tamara Kramar. „Všichni se právě na Vánoce vracíme domů, za rodinou, za vzpomínkami, je to cesta zpátky ke kořenům. Já mám Vánoce fakt rád. Sice jsme u rodičů v Třinci zrušili dárky, ale těším se teď na Štědrý večer snad ještě víc, protože vím, že prostě budeme spolu, zahrajeme si karty, zazpíváme si u klavíru a dám si svoje oblíbená vosí hnízda.“ Popisuje atmosféru Vánoc Albert. Právě každoroční cesta domů na Vánoce se stala hlavním motivem vánoční písně Lake Malawi.

Premiéra songu a videoklipu Another Christmas Song

 

 

Tenhle další vánoční song svět potřebuje

„Původně jsem nemyslel na to, že z písně bude duet. Napadlo mě to až později a myslím, že právě Tamařin hlas skvěle dotváří celou atmosféru písně. Dodává jí něžnost a další rozměr dvou lidí, kteří se k sobě vracejí… Doufám, že i fanouškům zpříjemní nadcházející sváteční dny.“ Nahrávání začalo na chatě v Beskydech, kde Albert napsal hudbu i text. Později se v roli spoluproducenta a baskytaristy přidal Jeroným Šubrt, Jan Uvira nahrál klavírní part a nakonec dánský producent Esben Svane do skladby nahrál bicí a zajistil mix. Masteringu se ujal dlouholetý spolupracovník kapely Moritz Hausler v Londýně. Třeba slovenská hudebnice Tamara Kramar nahrála zpěvy v Brightonu, kde studuje. „Myslím, že featuringy jsou skvělý způsob, jak se s Lake Malawi představit novým fanouškům i na Slovensku. Líbí se mi slovenský temperament a jejich hudební scéna, rádi bychom tam začali příští rok i víc koncertovat,“ popisuje hudební spolupráci Albert. Přeshraniční spolupráce je kapele, která v nadcházejícím roce oslaví 10 let společného působení, vlastní již od jejích úplných začátků. I díky tomu nemusíte očekávat další přeslazený vánoční song, nýbrž něžnou skladbu, kterou si zamilujete.

Mohlo by se vám líbit

Lake Malawi vydávají novou desku. Je veselejší a má hravý 80ový kabát

Dlouhých pět let trvalo, než Lake Malawi vypustili do světa novou desku. Čekání se ale vyplatilo, songy z alba The Great Video Game Crush už teď bodují v hudebních žebříčcích. Kluci album oblékli do osmdesátkového audiovizuálního kabátu a vdechli mu odlehčený groovy charakter. Představení nových skladeb a originální vizuální show se fanoušci dočkají 9. listopadu v klubu Roxy. My jsme si ještě předtím stihli vyzpovídat frontmana skupiny Alberta Černého.
elle.cz

Zdroj: autorský článek