Sydney Sweeney v roli kultovní Barbarelly spasí svět

Snímek Barbarella, v němž v roce 1968 ztvárnila hlavní roli herečka Jane Fonda, se zanedlouho dočká svého remaku. Hlavní roli si tentokrát nezahraje nikdo jiný než Sydney Sweeney, jejíž talent jsme mohli zakusit například v oceňovaných seriálech Euphoria či The White Lotus. Ty mladičké herečce vynesly její první nominace na ocenění Emmy a vše naznačuje, že o Sydney ještě mnohé uslyšíme. Nemusíme hovořit se skromností, rychle se díky svým průlomovým rolím stala jednou z nejžádanějších mladých hvězd Hollywoodu.

Předlohou snímku byl komiks francouzského autora Jeana-Clauda Foresta a první jeho verzi zfilmoval režisér Roger Vadim. O chystaném remaku v produkci Sony Pictures ještě mnoho nevíme, zasvěcení jen uvádějí, že nový film je stále ve vývoji bez známého spisovatele nebo režiséra. Očekává se také, že Sweeney bude jeho výkonným producentem.

Barbarella

Děj této verze nastíněn doposud nebyl. Snímek z roku 1968 však sleduje vesmírnou hrdinku Barbarellu, mezihvězdnou zástupkyni Země 41. století, která se vydává najít a zastavit zlého vědce Duranda Duranda, který se svou hrozivou zbraní Positronic Ray na planetě Tau Ceti hrozí, že přivede zpět do galaxie zlo. Země je nyní mírumilovná planeta a zbraně jsou pro pozemšťany něco zcela neslýchaného. A planeta Tau Ceti se zdržuje v neznámé oblasti vesmíru, kde je velmi pravděpodobné, že zbraň padne do nesprávných rukou. Barbarella však zlého vědce vyhledá a galaxii se jí podaří zachránit. Mimochodem, film v době promítání nebyl obrovským kasovním trhákem, ale od té doby se stal kultovní klasikou. V roce 2020 Forest Estate oznámila plány na nový film.

Barbarella je pozoruhodná i z módního hlediska, o její kostýmy se totiž postaral samotný Paco Rabanne. Designér, známý eskalací módy vesmírného věku směrem k nositelnému umění, se nejprve vyučil architektem a poté navrhoval doplňky, až v roce 1966 vzbudil senzaci s konfekčními pouzdrovými šaty a psaníčky z plastových čtverců a kotoučů připevněnými k textilnímu podkladu. Přibližně ve stejnou dobu navrhl Rabanne kostýmy právě pro Barbarellu. Sci-fi snímek má i díky jeho vizi, kterou společně s kostýmním výtvarníkem Jacquesem Fonterayem zhmotnil v sexy oblecích protagonistky, své místo mezi kultovními filmovými počiny. A nám nezbývá než jen doufat, že v novém podání bude kostýmní výprava neméně poutavá.

Barbarella

Zdroj: ČSFD.cz, Variety, Deadline