ELLE Movie List: Ty nejlepší filmové zářijové novinky

Elvis

Snímek, ve kterém se role rokenrolové ikony zhostil herec Austin Butler, sklidil během premiérového promítání na festivalu v Cannes dvanáctiminutový potlesk ve stoje a predikován mu byl enormní úspěch. A toho také dostál. Jde o první celovečerní film Baze Luhrmanna od snímku Velký Gatsby z roku 2013, mapující život americké hudební ikony Elvise Presleyho od dětství až po zrození hvězdy popkultury. Elvis možná nebude šálkem čaje pro každého, nelze však popřít, že má nakažlivou energii, která dokáže pohltit. Přímá interpretace Elvise v podání Butlera a vyobrazení jeho manažera Toma Parkera Tomem Hanksem jsou prý bezesporu jedny z nejpůsobivějších představení roku. Kostýmy navíc navrhla samotná Miuccia Prada, oblékla herce do oděvů z dílen Miu Miu.

Premiéra: 2. září 2022

Kde: HBO Max

Elvis nosí Pradu. Filmových modelů se ujala Miuccia Prada

elle.cz

Diorama

Poněkud netradiční romantický film režiséra Tuvy Novotneho sleduje milostný příběh Fridy a Björna, od vášně přes manželství až po rodinný život, z vědecké perspektivy. Potkali se na večírku a stalo se mezi nimi něco magického, co se překlenulo ve vztah plný vášně. Ale snímek sleduje dvojici po mnoho let, čas plyne a věci se mění. Stanou se rodiči tří dětí a žijí svůj každodenní život plný běžných stresových situací, práce a výchovy dětí. Počáteční kouzlo, které zažehlo jejich kdysi vášnivý vztah, je dávno pryč. Zda se Fridě a Björnovi podaří najít to, co jejich vztah pohánělo kupředu, se dozvíme již za pár dní i my.

Premiéra: 6. září 2022

Kde: Netflix

End Of The Road

Po ztrátě zaměstnání se nedávno ovdovělá Brenda se svou rodinou vydá napříč zemí, aby začala nový život. Sbalí svůj dosavadní život do jednoho auta a vydají se na cestu. V poušti u Nového Mexika, odříznuti od pomoci, se však posádka stane terčem tajemného vraha. Brenda a její rodina se pak musí naučit bránit a hlavně přežít. Vzrušující akční thriller režisérky Millicent Shelton v hlavních rolích s Queen Latifah a hereckým debutantem Ludacrisem, kterého můžeme znát spíš jako hudebníka, bude barvitou podívanou, která bude bavit.

Premiéra: 9. září 2022

Kde: Netflix

Lou

Lou vede tichý a uzavřený život. Nejraději je sama se sebou, při jednání s lidmi neprojevuje přílišnou citlivost a svou měkkou stránku ráda skrývá pod tvrdým jádrem. To se jednoho dne změní, když ji její sousedka zoufale poprosí, aby pomohla zachránit její dceru, která byla unesena. Za bouřlivé noci se vydají dívku hledat. Tyto dvě ženy nemohou být odlišnější, ale úkol od nich vyžaduje, aby spolupracovaly a naučily se důvěřovat si. Na této misi však testují své limity a odhalují šokující a temná tajemství ze své minulosti, která je nutí pochybovat, zda té druhé lze věřit. Jestli se jim dívku přes všechny překážky podaří osvobodit, už musíte odhalit sami. Pokud vás někdy napadlo, jak by mohl vypadat bdělý thriller ve stylu Taken s držitelkou Oscara Allison Janney v hlavní roli, můžete to brzy zjistit.

Premiéra: 23. září 2022

Kde: Netflix

Blonde

Ana De Armas sehraje svou první velkou roli protagonistky, zazáří jako Marilyn Monroe. A po jejím boku si zahrají Bobby Cannavale, Adrien Brody, Julianne Nicholson, Xavier Samuel i Evan Williams. Očekávaný snímek bude mít svůj debut na filmovém festivalu v Benátkách, koncem měsíce ho pak čeká premiéra před širokým publikem na streamovací platformě Netflix. Blonde čerpá především z knižní předlohy stejnojmenného románu od spisovatelky Carol Oates, jejíž kniha je fiktivní meditací o Marilyn Monroe, jejích démonech a ceně slávy. Podle režiséra Andrewa Dominika bylo myšlenkou filmu Blonde podrobně popsat dětská dramata a poté ukázat způsob, jakým toto prožité drama rozděluje ovlivňuje veřejné i soukromé já. Můžeme se tedy těšit na podívanou, která rozhodně nebude jen tak klouzat po povrchu.

Premiéra: 28. září 2022

Kde: Netflix

Co asi přinese Blonde, nejnovější snímek o Marilyn Monroe?

elle.cz

Zdroj: Variety, Netflix, HBO Max, Movie Insider, IMDb, ČSFD