Seriálový hit Dámský gambit láká na známé herce i promyšlenou módu

Okouzlující Anyau Taylor-Joy jste mohli zaregistrovat nejen jako herečku z hororu Čarodějnice, sci-fi filmu Morgan nebo thrilleru Rozpolcený, ale i jako modelku mnoha reklamních kampaní. Největší pozornosti se čtyřiadvacetileté herečce dostává právě teď díky seriálu Dámský gambit, ve kterém hraje talentovanou a geniální šachistku Beth Harmon. My doporučujeme zhlédnout i drama natočené podle knihy Jane Austenové s názvem Emma., ve kterém exceluje po boku Johnyho Flynna. Je jisté, že o této dámě ještě hodně uslyšíme.

Mohlo by se vám líbit

Seriál Emily in Paris: Návrat do budoucnosti a módní pohled Anit

O této show se mluví jako o novém Sexu ve městě. Stojí za ní část stejných tvůrců- scénárista, režisér a producent Darren Star a kostýmní výtvarnice Patricia Field. A nám nezbývá než souhlasit, seriál Emily In Paris vás donutí přehodnotit minimalistický šatník i přezíravý přístup.
elle.cz
Dámský gambit

 

Povědomé postavy

Téměř každý, kdo z mého okolí seriál sledoval, se pozastavil nad hercem Thomasem Brodiem-Sangsterem, který ztvárnil špičkového šachistu Bennyho Wattse. „Odkud já ho jen znám?“ vrtalo mi hlavou celou epizodu, ve které se objevil poprvé. Ano, je to Sam z Lásky nebeské. Jen mezi tím uběhlo téměř dvacet let. Podobné déjà vu prožijete i při pohledu na herce Harryho Mellinga, který si v dramatu zahrál dalšího šachového soupeře Beth Harmonové. Ano, je to Dudley Dursley z Harryho Pottera, který se v prvním díle nešťastně objeví uprostřed hadího akvária.

 

Dámský gambit

 

Za zmínku stojí i další výrazné postavy seriálu Dámský gambit. Například herečku a spisovatelku Marielle Heller, která si zahrála alkoholem posedlou adoptivní matku Almu Wheatley, můžete znát také jako režisérku filmů Můžete mi odpustit?, Deník puberťačky nebo dramatu Výjimeční přáteléTomem Hanksem v hlavní roli.

 

dámský gambit
Mohlo by se vám líbit

Filmový hit Netflixu Rebecca musíte vidět už jen kvůli kostýmům

Šatník Lily James v remaku slavného thrilleru od Alfréda Hitchcocka je perfektním mixem slušivých retro střihů, romantických potisků i pánských prvků.
elle.cz

Když kostýmy promlouvají

Za zmínku rozhodně stojí také vynikající práce s kostýmy. Kromě toho, že se o nich mluví ve většině módních časopisů na světě, nás dostaly i tím, jak skvěle doplňují charakter hlavní postavy a často jsou součástí promyšleného scénáře. Šachový motiv i siluety herních figur se objevovaly na oblečení v jemných detailech a vyvíjely se společně s protagonistkou. Například při jednom z velkých turnajů v Paříži Beth oblékne šaty v modro-zelené barvě, jež mají symbolizovat návykovou tabletku, která hrdinku příběhem provází. Vůbec nejlepší je závěrečná scéna seriálu, kdy kráčí zasněženou Moskvou jako královna. Podobnost s šachovou figurkou zde však rozhodně není náhodná.

 

Dámský gambit