REKLAMA

Filmový hit Netflixu Rebecca musíte vidět už jen kvůli kostýmům

Snímek samotný sice momentálně patří k nejsledovanějším na Netflixu, ale zároveň ho filmoví kritici poměrně rozcupovali. Oproti Hitchcockovu originálu je prý thriller podle románu Daphne Du Maurier plytký a herci nepřesvědčiví. Úsudek si budete muset udělat sami, ale věřím, že každý milovník módy by měl Rebeccu režiséra Bena Wheatleye zhlédnout povinně. Kostýmní výtvarník Julian Day, který pracoval také například na snímcích Rocketman, Bohemian Rhapsody nebo Robin Hood, odvedl výjimečně skvělou práci.

Rebecca
Info ikona

 

O čem je film Rebecca?

Děj se odehrává zprvu na francouzské Riviéře, později v Británii okolo roku 1938. Pohledný vdovec Maxim de Winter, majitel panství v Cornwall, se na dovolené zamiluje do dívky, která je společnicí postarší vrtošivé lady. Svou vyvolenou požádá po krátké známosti o ruku a po líbánkách ji odveze na své sídlo. Tam nová paní de Winter, jejíž jméno není v díle záměrně uvedeno, zjišťuje, že celý dům je prostoupen přítomností Maximovy první ženy – krásné aristokratky Rebeccy, jež zemřela za záhadných okolností jen rok nazpět. Chod domu má na starosti rezervovaná a k nové paní de Winter velmi odmítavá paní Danvers, z jejíž přítomnosti vám i přes monitor tuhne krev v žilách.

 

Rebecca
Info ikona

 

Co se ve filmu nosí?

Modely mladé paní de Winter, kterou ztvárnila Lily James, byly inspirovány Coco Chanel, Marlene Dietrich, Gretou Garbo i Katherine Hepburn. Okamžitě jsem se zamilovala do kalhot s vysokým pasem a širokými nohavicemi, které ani v pozdních 30. letech minulého století nebyly v šatníku dam samozřejmostí, ale extravagantní záležitostí. Další prvkem je ztělesnění vstřícné povahy paní de Winter a její dívčí naivity: to proto nosí všechny ty jemné potisky, pastelové barvy a roztomilé límečky. Po příjezdu na venkovské sídlo Manderley se Lily James začne objevovat také v tvídu, vlně a perlách. 

 

Kontroverzní oblek

Kontroverzi vzbudil okrový trojdílný oblek Maxima de Wintera, kterého ztělesňuje Armie Hammer. Zatímco na Twitteru se objevily reakce, že měl barvu dětského průjmu, kostýmní výtvarník Day prohlásil, že odstín měl připomínat zlato a samotná postava Maxima pak symbolizovat trofej. 

 

Rebecca
Info ikona

Také modely paní Danvers měly domodelovat její charakter – bezchybné kostýmky a košile s vázačkami evokují chlad a přísnost. Povšimněte si také oblečení zbytku obsazení, bylo totiž inspirováno dobovými fotografiemi britské smetánky od legendárního fotografa Cecila Beatona.

Co dělat, pokud se chcete oblékat jako z filmu Rebecca? Potřebujete dokonale padnoucí tvídové sako, trenčkot, hedvábnou košili, široké kalhoty palazzo, kožené rukavice a blúzu nebo šifonové šaty s květinovým potiskem. To vše najdete nejen v nabídce e-shopů, ale také second-handů.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA