Kým jsme jako děti chtěli být, až jednou vyrosteme?

 

Alex Sedláčková

Influencerka

Jako malá jsem toužila být malířkou, ale taky rockovou hvězdou! Máma mi vždy se smíchem vypráví o tom, jak jsem milovala skupinu Prodigy a jejich song Firestarter, nad čímž mi teď zůstává rozum stát! Prý jsem jejich videoklip mohla sledovat stále dokola... Také jsem si přála být veterinářkou nebo přímo kynoložkou. Snila jsem o tom z lásky k mému prvnímu pejskovi Desperadovi.

 

Alex Sedláčková

 

Natálie Kotková

Modelka a influencerka

Co bych jen pověděla? Já chtěla být úplně všechno! Asi jako každé dítě. Měla jsem staršího bratra, po kterém jsem se ve všem opičila. Chtěla jsem být superhrdina, chtěla jsem být velký muzikant, bubeník. Ale nejvíce ze všeho jsem chtěla být tanečnice nebo herečka. Odmalička jsem tančila a bylo mi to nejbližší. A pak samozřejmě má éra cestování! Chtěla jsem být dobroduh, letuška, pak právnička. Měla jsem dokonce své oficiální razítko! To je asi vše... Vlastně ne. Chtěla jsem být ještě tenistka!

 

Natálie Kotková

 

Aneta Bartoníková

Leading Editor ELLE.cz

Pamatuji se, že jsem jako malá hrozně ráda jezdila do ZOO. Ale nenechte se mýlit, nechtěla jsem být ošetřovatelkou, ani veterinářkou. Po zvířatech jsem totiž vůbec nekoukala. Chodila jsem kolem klecí, v ruce tužku a bloček, kam jsem si s nadšením zapisovala informace o zvířatech. Ne, už nikdy víc jsem ten bloček neotevřela, ani v autě při cestě ze ZOO, ani doma v pokoji. O ty informace koneckonců vůbec nešlo, neměly hlavu ani patu, nijak na sebe nenavazovaly. Bavilo mě prostě jen to psaní, nic víc. To mi zůstalo dodnes. Jen doufám, že teď už se ty texty dají číst... :)

 

Aneta Bartoníková

 

Zea

Zpěvačka, herečka a modelka

Odmala jsem chtěla být choreografkou, tancovat a pohybovat se na pódiu, a díky Bohu, když se tak ohlédnu, tak se mi to podařilo. Má to ovšem ještě jedno velké plus navíc, a to to, že mám možnost pracovat s úžasnými lidmi.

 

Zea

 

Beáta Kaňoková

Herečka

Když mi byly asi čtyři, nepřála jsem si nic jiného než stát se popelářkou. Jezdit na zádi popelářského auta, stát na stupínku, přidržovat se rukama a zažívat ten adrenalin, kdy se auto řítí ulicemi a vítr mi čechrá vlasy. A já vím, že mi to všichni závidí. Nebo aspoň všechny děti. O pár let později jsem chtěla být Boženou Němcovou. To byl mnohem menší adrenalin… zvlášť když mi došlo, že to není povolání. Ale psaní jsem asi chtěla dělat i bez toho, abych byla Boženou. Povolání herečky mě kupodivu napadlo až mnohem, mnohem později.

 

Beáta Kaňoková

 

Nicole Kudělková

Social Media & Online Fashion Editor ELLE

Jako malá jsem chtěla být návrhářkou. Neustále jsem si malovala a skicovala, měla jsem archy pokreslené komiksy a postavičkami modelek oblečených ve svých vlastních návrzích, které jsem si jednoho dne přála zrealizovat. K tomu jsem se později vždy dostala nějakou oklikou. Nachomýtla jsem se k navrhování vlastní kabelky, v různých formách ke kreativní konzultaci a o módě teď denně píšu. Možná plán A nevyšel, ale plán B se ubírá slibným směrem!

 

Nicole Kudělková

 

Terezie Kovalová

Modelka a violoncellistka

Z útlého dětství si moc nevybavuji, čím jsem chtěla být. Ale hodně bavilo studium lidského těla, a tak jsem si v pozdějším věku představovala, že bych mohla být patoložkou, ideálně takovou, která by spolupracovala na různých zajímavých detektivních případech. No a taky jsem díky hraní velmi brzy začala snít o tom, že budu rocková hvězda, ale za violoncellem, což je taková i osobní výzva, kterou si stále plním.

 

Terezie Kovalová

 

Míra Romaniv

Stylista

Jako malý jsem chtěl být umělec, protože mě fascinovala taková ta jinakost. Například u Michaela Jacksona nebo Freddieho Mercuryho, které naši poslouchali a neustále nám jejich skladby hrály doma. Bavila mě na nich jejich odlišnost a to, že v mých očích byli exotičtí. Poté, když jsem viděl Titanic, jsem definitivně věděl, že budu chtít být umělcem a kreslit, protože jsem obdivoval Leonarda DiCapria. To, jak ve filmu namaloval Kate mě vlastně inspirovalo k tomu, že jsem od té doby začal kreslit a provází mě to v různých formách až doteď!

 

Míra Romaniv

 

Bé Hà Nguyen

Influencerka

Odmala jsem nevěděla, kým chci být! Všichni kolem mě to věděli a mě připadalo, že nemám na nic talent, takže si nemohu vybrat jedno konkrétní povolání. Ale mohu povědět, že jsem si přála být jako má sestra! Mám o rok a půl starší sestru, která mi ve všem byla vzorem a průkopnicí. Ona se začala líčit, já chtěla být jako ona a začala jsem také. Ona začala nosit barevné skinny jeans, já také. A když objevila pruhované podkolenky, já také. Takže jsem viděla svůj vzor ve své sestře, protože pro mne byla symbolem jakési vůdčí alfasamice, síly, sebejistoty a ráznosti, která mi dlouho chyběla. A tak jsem jako malá chtěla být taková, jako má sestra! 

 

Bé Hà Nguyen

 

Lukáš Zachara

Visual Creator a influencer

Výběr vysněného povolání v dětství se u mě v průběhu let dost měnil. Úplně první, na které si vzpomenu, byl doktor. Se zaměřením jsem si hlavu moc nelámal, chtěl jsem být doktor na všechno a všem jsem to vždy pyšně prezentoval. Zlom nastal, když jsem vzal do ruky fotoaparát a nafotil pár snímků, od té chvíle jsem hned věděl, že jsem našel to své.

 

Lukáš Zachara

 

Zorka Hejdová

Moderátorka a influencerka

Jako malá jsem si přála být princezna! Ano, zcela originální, vím. Později tuto touhu vystřídaly profese jako lékařka, veterinářka, kadeřnice, pošťačka, já chtěla být každý den někdo jiný!  Ale jsem vděčná za to, že se mé dětské sny nestaly skutečností a osud mě nasměroval přesně tam, kde mám být! A svou princeznovskou touhu si plním na poli módy. Beztak jsem si přála být princeznou jen proto, abych mohla nosit šaty a střevíčky! A to si může vlastně splnit každá z nás…

Zorka Hejdová

A co děti? Aneb proč každá značka přichází s dětskou kolekcí?

elle.cz