To nejlepší z dětského Festivalu mini podle ELLE

Festival mini plný designu a módy, který milují malí i dospělí letos slaví první kulatiny. Projekt umělecké kurátorky Terezy Bruthansové a grafické designérky Zuzany Lednické, kde vedle sebe najdete ty nejvíc cool značky oblečení pro děti i rodiče, hračky, knížky, kosmetiku, jídlo či cvičení letos najdete na Hlavním náměstí Pražské tržnice ve dnech 18. a 19. června a pod širým nebem rozhodně nebude chybět dobrá nálada ani slunce (nejen v duši).

V kurátorském výběru značek můžete své děti obléknout do současné české módy od Shark in the Park, která na veletrhu představí kolekci EmOcean nebo je rozvíjet nejnovějšími literárními počiny z několika českých i zahraničních nakladatelství, které dokazují, že Ema mele maso je passé! E-shop Lavly s výběrem dětských produktů z tuzemska i zahraničí na festivalu předvede parádní letní výbavu od dánské značky Liewood.

Těšte se na zahradní bazénky i dětské plavací kruhy, které vás nadchnou svým dekorem. Dětský pokojíček můžete vyšperkovat zajímavým nábytkem. Vyzkoušejte třeba ikonickou sestavu Mouse dánské značky Nofred, která je držitelem ceny Best Design magazínu Design Milk. Obchod s kosmetikou nejen pro děti Made for Moms představí novinky od populární britské značky Bloom & Blossom, jež s hrdostí používá i vévodkyně z Cambridge.

Jelikož festival mini dlouhodobě podporuje tuzemské značky, nenechte si v jejich výběru ujít ani Kutulu, která vyrábí dřevěné hračky pro děti i dospěláky. Jejich výtvarnou a řemeslnou kvalitu můžete obdivovat třeba na nové stavebnici Brikulo z opracovaného bukového dřeva. Pyšní se certifikací pro děti od jednoho roku, takže je zcela bezpečná. A starší děti si na ní klidně můžou potrénovat matematické operace. Internetový obchod Toys for kids na mini představí nizozemskou značku Sticky Lemon a její batůžky, ledvinky a tašky, které neztrapní žádného cool školáka. Pokud hledáte stylový dopravní prostředek, nenechte si ujít značku Tokyobike, která má ve svém portfoliu designová kola pro malé i velké. A na své si samozřejmě přijdou i maminky, pro které obchody Wildmoon či Matylda & Hugo připravily oblečení a doplňky , které se dají nosit na hřiště i na důležitou pracovní schůzku.

A na co se nejvíc těší redakce ELLE? Zde je seznam našich favoritů!

Top 10 festivalu mini podle ELLE