Nejstylovější coworkingové prostory v Praze

 

PAPER HUB

Paralelní Polis, Praha 7

Stojí za ním skupina Ztohoven, a tak není divu, že v roce 2016 získal tento prostor cenu za nejlepší coworking ve střední Evropě. Jeho provozovatelé ale neusnuli na vavřínech. Nynější nucené přestávky využili k renovaci, a tak se můžete těšit na ještě lepší interiér. Stinná terasa s výhledem na holešovický industriál ale zůstává. Proto jestli jste liberálně smýšlející, inovativní freelancer, připravte si kryptoměnu (bitcoiny či litecoiny, nic jiného tu neberou) a hurá do práce! 

 

PAPER HUB

 

LAMPÁRNA

Lidická, Praha 5

Stará továrna skrytá mezi pavlačovými domy se proměnila v moderní coworkingové centrum, kde si průmyslová architektura podává ruku s moderními technologiemi i designem. Není to rušný hub, kde se příchozí střídají jako na běžícím pásu, ale komorní místo s pár pracovními stoly pro ty, kteří chtějí být v centru metropole, ale zároveň mají rádi klid. Vedle příjemné „klasiky“, jako je tiskárna či káva, tu na vás na stěnách čekají zajímavá umělecká díla.  

 

LAMPÁRNA

 

OPERO

Salvátorská, Praha – Staré Město

Ve Štencově domě kousek od Staroměstského náměstí se scházely významné kulturní a společenské osobnosti jako Max Švabinský, Jan Štursa nebo Jan Kotěra. Dnes si místo, kde se psala historie, můžete „osahat“ i vy. Dům prošel citlivou rekonstrukcí, která mu vrátila historickou podobu, ale zároveň plní i náročné požadavky na moderní technické vybavení. Spíše než pro úplné začátečníky je prostor určen pro už úspěšné podnikatele, třeba ze svobodných profesí. Inspirace a tvůrčí energie prostupuje pět uzavřených kanceláří, dvě otevřené místnosti určené pro práci a konání akcí, pět zasedacích a seminárních místností, kavárnu, otevřené atrium i terasu. Pokud chcete při podpisu smlouvy partnerské straně vyrazit dech, jste na správné adrese.

 

OPERO

 

EMBLEM HOTEL

Platnéřská, Praha-Staré Město

Nejsou-li sdílené prostory zatím úplně vaším šálkem kávy, v hotelu v srdci Prahy pro vás mají řešení: můžete si tam pronajmout luxusní pokoj coby kancelář, třeba jen na dva týdny. Vytvoříte si tak pracovní prostor, který bude pohodlný i bezpečný. Potřebujete víc místa? Není problém, personál odstraní z pokoje postel. A vyhoví i neobvyklejším tužbám: můžete si například pronajmout skříňku na likéry. Že by vám chyběla zasedačka? Umí se v ni změnit salonek zařízený v duchu neokázalého luxusu. Pokud vás to tedy doma už dusí, hledáte místo, kde se můžete sejít na pracovní schůzku nebo jen tak odpočívat, vyzkoušejte genia loci Starého Města.

 

EMBLEM HOTEL

Proč je dobré vědět, za čím se vlastně ženete?

elle.cz

 

WEWORK

Národní, Praha-Staré Město

Chcete-li být v centru všeho denní či cestujete často po světě. WeWork je tou správnou volbou! Tento zbrusu nový a opravdu prostorný coworkingový projekt se nachází v budově DRN na Národní třídě, ale firma má pobočky v osmdesáti městech ve třiceti zemích světa. Pronajmout si tu můžete jak pracovní místo, kancelář tak i celé podlaží. Jde tedy o skvělé řešení pro firmy i jednotlivce. 

 

WEWORK

 

HUBHUB

Palác ARA, Praha

HubHub Palác ARA se nachází v nádherné budově, bývalém obchodním domě z roku 1927. Designový kousek ve funkcionalistickém stylu, který vyčnívá z okolí, a to nejen po stránce architektury. Budova pomalu ožívá za podobným účelem, jako když vznikla – ale malý rozdíl tu bude. Je nazývána „Mall of Talents“, neboli „obchodní dům s talenty“ – místo, kde můžete pracovat, odpočívat, spolupracovat, učit sebe i ostatní a hlavně to nejdůležitější – budovat svůj byznys a nechat ho růst v aktivní komunitě podobně smýšlejících lidí. 

 

HUBHUB

 

IMPACT HUB PRAGUE

Drtinova, Praha

Jonathan Robinson zakládá v Londýně historicky první Hub na světě jako inkubátor pro sociální inovace a podporu společensky prospěšného podnikání. Záhy tento koncept zachvátí Tel Aviv, Sao Paolo, Stockholm nebo Amsterdam a dnes již může pochlubit i Praha tímto inovativním prostorem, kterým můžete navštěvovat i vy, pokud hledáte místo, kde vám půjde práce sama od ruky.

 

IMPACT HUB PRAGUE
 

NODE5

Radlická, Praha

Tento pražský coworking je ideální pro start-upy a využijete ho i v případě, že chcete kariérně růst. Nabízí totiž i přístup ke komunitě mentorů, zajímavé přednášky a mysleli jste i na získávání kontaktů, které se zde vytvářejí skoro samy? Navíc sem můžete i se svých čtyřnohým mazlíčkem. Node5 je totiž pes-friendly.

 

NODE5

Ulehčují vám technologie práci, nebo jste spíš jejich otrokem?

elle.cz