Inspirace z Instagramu: Profily žen, které stojí za to sledovat

 

Elin Kling

Příběhy žen, které založily módní značky, jimž vdechly svůj estetický pohled na svět, jsou samy o sobě inspirativní. Jednou z takových žen je i úspěšná podnikatelka a především zakladatelka oděvní značky Tôteme, Elin Kling. Nechá vás nahlédnout do zákulisí firmy a dostane vás svým pohledem na svět, který vidí převážně v odstínech bílé, béžové a černé.

 

 

 

Veronica Ditting

Chcete vědět, jak se připravuje magazín? Pak sledujte Veronicu. Grafická designérka a kreativní ředitelka časopisů The Gentlewoman a Le Monde d'Hermès, vydávaného pod křídly módního domu, je žena, která vás nechá nahlédnout do příprav tištěných magazínů od samotného hledání inspirace po finální produkt. Její cit pro barvy a dokonalou hru s kompozicí je nezaměnitelný a dostane vás i v případě, že se o magazíny nezajímáte. Vskutku!

 

 

 

Girlboss

Nelze opomenout platformu Girlboss. Za tou tedy již dávno nestojí jedna jediná žena, jako je to u jiných účtů, které představujeme. Platforma oslavuje úspěšné a vlivné ženy, a to nejen po stránce finanční. Sdružuje kolem sebe komunitu, kterou zásobí tipy a příběhy z kariérního života žen. Za Girlboss zavítejte i ve chvíli, kdy si budete chtít připomenout, že na všechno tu rozhodně nejste samy – povzbudí vás jejich citáty od žen pro ženy či velice trefné memes.

 

 

 

Alice Rawsthorn

Měly jste někdy touhu studovat dějiny umění? Nyní můžete. Kritička a teoretička designu Alice Rawsthorn vám poskytne lekci dějin umění a designu – každý týden si totiž zvolí téma a od pondělí do neděle mu věnuje jeden příspěvek denně, opatřený bohatou fotodokumentací, ale především vědomostmi. Díky ní se dozvíte o velkých architektech, designérech i tendencích, které vám doposud osvětleny nebyly. Pokud se chcete na Instagramu i vzdělávat, tento profil je ten pravý.

 

 

 

Zuzana Spustová

Dříve působila pod svou značkou Neva Oslo, dnes je světově známou šperkařkou se slovenskými kořeny. Její Instagram vám sice slovy popsaný návod na život neposkytne, ale nabídne vám neotřelý pohled do života ženy, která vytvořila úspěšnou značku. Zuzana Spustová je čerstvou inspirací ze severské metropole, matkou tří dětí, úspěšnou podnikatelkou a designérkou šperků, které jsme vám raději neměli ukazovat. A skromě dodáme, že je nosí i Hailey Bieber...

 

 

 

Garance Doré

Pamatujete si na blog této okouzlující Francouzky? Garance Doré je jednou z nejautentičtějších žen a důležitých person ve světě módy. Její instagramový feed, ve kterém se s vámi podělí o kariérní tipy i každodenní emoce, je stejně tak opravdový, jako ona sama. Okouzlí vás také svým francouzským šarmem, který ani za léta střídání domovů na lince Spojené státy – Francie neztratila.

 

 

 

Další tipy na inspirativní ženy, které sledovat, najdete v článku Inspirace z Instagramu v tištěném vydání únorové ELLE. Svůj výtisk si můžete objednat až do své schránky za speciální cenu a poštovným zdarma na tomto odkaze.

 

Předplaťsi & Ušetři

Elle cover
REKLAMA