#OLDSCHOOL CHRISTMAS: Filmové klasiky pro tu správnou vánoční náladu

Život je krásný

Bez ohledu na to, jakou verzi si vyberete, klasika Franka Capry je prostě evergreen. Prožijte znovu s Jamesem Stewartem příběh muže, který získá vhled do života, který se odehrává bez něho...   

 

 

Zázrak v New Yorku 

Maureen O’Hara a John Payne se stali součástí něčeho magického, když si zahráli v tomto ikonickém snímku o muži, který skončí v psychiatrickém zařízení, protože si myslí, že je Santa Claus. Můžeme diskutovat o tom, která verze filmu je lepší, ovšem bez té původní z roku 1947 by se žádný Zázrak v New Yorku nestal.  

 

 

Střihoruký Edward 

Vizionář Tim Burton je mistrem alternativní vánoční nálady. A je až ku podivu, jak moc se stal jeho Johny Deep s nůžkami v ruce neobvyklým svátečním symbolem. Tento film, pokud si už nepamatujete, také vrcholí jednou z nejhezčích a nejpromyšlenějších falešných sněhových bouří v historii.  

 

 

Setkáme se v St. Louis

Sentimentální rodinná atmosféra, retro americké Vánoce, Smithovi a jejich čtyři dcery a nezapomenutelná Judy Graland. Co více si přát?  

 

 

Holiday Inn 

Film, který se odehrává během druhé světové války, sleduje milostný trojúhelník rozvíjející se v hotelu. Postavy Binga Crosbyho a Freda Astaira se v něm prozpívají různými fázemi zamilovanosti. Irving Berlin napsal k filmu 12 originálních písní - včetně ikonického songu „Bílé Vánoce“, která v roce 1954 nakonec inspirovala filmaře k samostatnému snímku, v němž si také zahrál Crosby. 

 

Mohlo by se vám líbit

Mariah Carey, Ariana Grande a Jennifer Hudson zachraňují Vánoce

Jestli letos někdo dokáže zachránit Vánoce, pak jedině Mariah Carey. Remix její písně Oh Santa!, kterou přezpívala za doprovodu Ariany Grande a Jennifer Hudson, má přinést radost i zbořit rekordy.
elle.cz