Pro cestovatele i milovníky Vánoc: nejlepší svíčky a vůně této zimy

Se zkracujícími se dny a prodlužujícími se nocemi je teď ten ideální čas začít osvětlovat naše domovy teplým světlem, které láká k meditaci a pohodlí. Svíčky, difuzéry, kadidla a vonné tyčinky – všechno to má schopnost vnést do našeho prostoru vnitřní klid a povolat do služeb vánoční atmosféru. Vůně mají dar vyvolávat vzpomínky, a to tak, že se dotýkají všech našich smyslů tím nejintimnějším způsobem. Škrtněte sirkou, zapalte knot a nechte spolu s doutnajícím plamenem a roztávajícím voskem své myšlenky putovat tam, kam je vůně ponese. Ať už si užíváte chvíle sami pro sebe nebo se scházíte s blízkými, aromatické svíčky a vonné tyčinky mohou navodit atmosféru jakékoliv zimní nálady. Vybrat tu správnou kombinaci vůní pro vaši relaxaci není složité. Nicméně jsme pro vás připravili hned několik ikonických vůní i horkých novinek, abyste mohli načerpat inspiraci pro váš kurátorský výběr...

Mohlo by se vám líbit

MEZI UMĚNÍM A DESIGNEM. IKONICKÉ LAMPY AKARI SLAVÍ 70 LET

Tvořil sochy tak těžké, že je neunesly podlahy muzeí, přesto Isamu Noguchiho proslavily lampy, které složíte do obálky. Akari najdete doma například u návrháře Rafa Simonse, influencerky Brittany Bathgate, modelky Elsy Hosk nebo designérky Zuzany Spustové. A mnoha dalších, protože tato ikona z papíru a bambusu je více zářivou sochou než pouhým světlem.
elle.cz

Svíčky, vůně, tyčinky

Začněte tím, že si vyberete vůni, která vás osloví nejvíce. Může to být hřejivá vůně vanilky, kořeněné skořice nebo osvěžujícího borového lesa. Ponořte se do světa vůní a nechte se unášet do krásných zimních scenérií. Vyzkoušejte nové kombinace a objevte, jaký druh vůně vám nejlépe vyhovuje v tomto období. A když si zase příště sednete ke svíčce a necháte se pohltit jejím světlem, dejte prostor svým myšlenkám a nechte vůni proniknout do každého koutu vašeho bytu.

Exotické dálky i české Vánoce

Voleb je nespočet. Máte duši velkého objevitele, profesionálního eskapisty a neunavitelného dobrodruha? Sáhněte po svíčkách s vůní nepoznaných dálek a teplých krajin. Doporučíme sáhnout po citrusové novince z kolekce aromatických svíček Klimchi ve skleničce dle návrhu Františka Jungvirta nebo po svíčce Es Cap z dílny Francise Kurkdjiana, která vás rázem přenese na dovolenou ve Středomoří. Hned šest koutů světa pak navštívíte po zapálení vonných tyčinek Bon Voyage Incense Collection od Pigmentaria. Pokud jste však tvor domácí a o Vánocích se z domu nehodláte vzdálit dále než na Rybovku, potěší vaši mysl i smysly kořeněné, těžší vůně připomínající hořící dřevo a teplo rodinného krbu. Možná pak budete chtít sáhnout po svíčce Oud Suprême od Christiana Diora, nebo se necháte obklopit vánoční vůní Kevin Murphy Holiday Candle, která byla pro sváteční atmosféru stvořena. Rozhodnete se letos o Vánocích být neposudným dobrodruhem, nebo zalezete za vyhřátá kamna?

Nejlepší svíčky a vůně této zimy

Zdroj: ELLE.com, Byrdie, W Magazine