Zahalte se do vůní. Který parfém na zimní období vybrat?

Replica By The Fireplace, Maison Margiela

Parfém Replica By The Fireplace je inspirovaná zážitkem příjemných večerních chvil strávených v teple u krbu společně s vaším oblíbeným horkým nápojem, kde se mísí vůně dřeva, ohně a pečených kaštanů s nádechem vanilky. Představte si, jak venku sníh padá na mrazivě bílou krajinu a vy se v teple necháváte unášet půvabně tančícími plamínky... Idylické? Veskrze! Tento parfém je ideální pro ty, kteří chtějí vyvolat pocit pohody, útulnosti a romantiky. Parfém můžete vlastnit i jako svíčku či difuzér – pro případ, že by bylo potřeba tuto atmosféru ještě více umocnit. Takhle voní šťastné a veselé!

Vanille Antique, Byredo

Tento parfém, který má v základu vanilkové lusky a v srdci vonnou esenci kašmírového dřeva, je ideálním společníkem v zimním období, kdy se jeho teplé a dřevité tóny nejlépe uplatní. Tento parfém je součástí kolekce Night Veils, která se zaměřuje na nejvzácnější suroviny v parfumerii. Vanille Antique vám představí vanilku v její nejsyrovější a nejcharakterističtější podobě. Je to vanilka, která voní dřevem, kouřem a historií. Potěší vás a zahřeje jak v mrazivém dni, tak v chladném večeru. Proměňuje se v průběhu času a reaguje na vaši pokožku. Nečekejte tedy klasickou vůni a nechte se strhnout něčím překvapivým a nuancovaným. Tato vanilka není pro každého. Ale jakmile jí jednou propadnete, už nebude cesty zpět.

Mohlo by se vám líbit

Malý průvodce rozrůstající se českou niche parfumérskou scénou

Jsou jiné, neotřelé a rozhodně nemají ambici zalíbit se všem. Podle slovníku označuje název „niche“ produkty, služby nebo zájmy, které oslovují malou, specializovanou část lidí. Vyráběny jsou s důrazem na jinakost a kvalitu. A ve spojení s parfémy se pojem niche používá snad zdaleka nejčastěji. Nabízí se však otázka, zda jsou niche parfémy stále ještě niche, pokud se těší větší a větší oblibě a nabízí je stále více značek, které přerostly naši definici slůvka „niche“?
elle.cz

Angels’ Share, Kilian

Pokud máte rádi svět luxusu, elegance a sofistikovanosti, je tato vůně pravým adeptem na vašeho zimního favorita. Zavede vás do světa jemných likérů a koktejlů. Parfém má lehký dotek sladkosti a s její pomocí vás obklopí atmosférou luxusu, opulence a oslav. Angels’ Share je inspirován dědictvím potomka slavné rodiny výrobců koňaku, Kiliana Hennessy. Jeho název odkazuje na část alkoholu, která se vypaří z dubových sudů během zrání. Toto kouzlo je zachyceno také ve tvaru parfémového flakonu, na kterém sedí krystalová zátka ve tvaru skleničky. Parfém má v základu santalové dřevo a pralinky, v hlavě koňakový olej a v srdci tonkový bob, dubový absolut a skořicovou esenci. Zní to zajímavě? Rozhodně! A počkejte si na moment, kdy si poprvé přivoníte.

Invite Only Amber l 23, Kayali

Kayali Invite Only Amber je vůně, která vás okouzlí svou smyslností, dekadencí a svůdností. Zážitky z kolekce Kayali můžeme poznat díky dvojici sester Huda a Mona Kattan, které nejen vytvořily tuto kolekci parfémů, zároveň jsou zakladatelkami kosmetické značky Huda Beauty. Vůně je inspirována koňakem a otevírá ve svém základu tóny jantarové pryskyřice, oudového oleje a pižma. Hlava je tvořena černou třešní, medem z Provence a tabákovými listy, které vše sjednocují v harmonii s ovocem, květinami a dřevem. Srdcem parfém nabízí vůni růže a citrusových listů, které vytvářejí jemný a lehce ostrý závěr. Tato podmanivá vůně je stejně tak netradiční, jako jednoduše neodolatelná.

Zahalte se do zimních vůní
Mohlo by se vám líbit

Tyto české vůně překonají světoznámé parfémy. Znáte je?

Nestojí za nimi světové parfemářské ani módní domy a jejich jména nejsou ve světě tak zvučná. Přesto jejich obliba stále roste a začíná vytlačovat voňavou klasiku, která dosud vévodila českým kosmetickým stolkům. Které niche vůně od domácích značek stojí za to pořídit?
elle.cz

Zdroj: Byrdie, Allure, W Magazine, ELLE.com