REKLAMA

Tohle jsou ty nejkrásnější svatební šaty z filmů a seriálů

REKLAMA

 

Jaké svatební šaty si vybavíte s ohledem na seriál či film? Většina z nás bude mít před očima ty od Vivienne Westwood, které si na sebe vzala Carrie ze Sexu ve městě v onen den, kdy byla ponechána doslova před oltářem. Jenže z hlediska módy i pop-kulturního významu je jich mnohem více. Které byly ty nejzásadnější?

 

Jak jsem poznal vaši matku
Info ikona

 

1. Robin z How I met Your mother v Monique Lhuillier

Finále seriálu Jak jsem poznal vaši matku končí svatbou Robin a Barneyho, kdy nevěsta zvolila róbu z jarní kolekce Monique Lhuillier jaro/léto 2011. Šaty mají vše, co se od svatebního modelu dříve očekávalo (korzet, záplavu šifonu, ozdoby i vlečku), ale přesto působí vkusně. Oproti tomu kousek „matky", postavy, o které se celou dobu v seriálu mluví, ale poznáme ji až v podstatě na konci, byl krutě nepadnoucí. Pouzdro z umělého atlasu s příšerným leskem připomínalo nevkusnou půjčovnu svatebních nočních můr.

 

Funny Face
Info ikona

 

2.  Jo Stockton z Funny Face v Givenchy

S Audrey Hepburn si sice spojujeme „malé černé" od Huberta de Givenchyho před výlohou u Tiffanyho, ale jedny z nejkrásnějších svatebních šatů, které můžeme spatřit ve filmu jsou ty, které na sobě oblékla ve snímku Funny Face. Nutno dodat, že na jejich designu se Audrey sama podílela, stejně jako na svých svatebních šatech ve skutečném životě. Poprvé se vdávala v koktejlkách od Balmain, podruhé v růžové mini od jejího dlouholetého přítele Givenchyho.

 

Girls
Info ikona

 

3. Jessa z Girls ve vintage modelu

Svatba to byla neočekávaná, jak pro diváky, tak ve vývoji této postavy, kterou ztvárnila herečka Jemima Kirke. Společně s Lenou Dunham, scénáristkou a ústřední postavou seriálu Girls a kostýmní výtvarnicí Jen Rogien se vypravily na lov do newyorských second-handů. Čekal je nelehký úkol: najít takové svatební šaty, které by charakterizovaly poněkud vzpurnou povahu hrdinky Jessy. Nakonec na ně ten pravý outfit čekal v populárním butiku Geminola, který patří právě matce Jemimy Kirke Lorraine. Zde umělkyně našly i boty: modré střevíčky se zlatými lebkami od Alexandera McQueena. Celý styling měl odkazovat k punku, rokenrolu i romantice.

 

Emma
Info ikona

 

4. Emma ze stejnojmenného filmu v dobovém kostýmu

Gwyneth Paltrow se role šlechtičny-dohazovačky Emmy podle románu Jane Austen zhostila s velkou grácií. Pokud budete mít příležitost, určitě se na film z roku 1996 podívejte, a to nejen kvůli jejím svatebním šatům z hedvábného krepdešínu. Na tomto modelu je vše jednoduché a perfektní: jeho minimalismus, průhledné rukávky, empírový střih. Kostýmní výtvarnice Ruth Myers vzpomíná, jak právě tímto modelem odstartovala trend takzvaných baby doll šatů. Sluší ale hlavně štíhlým mladým dívkám, protože tento střih figuře neodpustí vůbec nic.

 

Downton Abbey
Info ikona

 

5. Lady Rose z panství Downton v dobových svatebních šatech

Kostýmní seriály se štědrou produkcí a talentovanými výtvarníky nabízí co se svatebních šatů týče božský pohled. Model, ve kterém se v anglickém seriálu Downton Abbey vdává lady Rose Aldridge, jenž představuje Lily James, skutečně pochází z dvacátých let minulého století. Hedvábná nádhera pošitá korálky čekala na autorku kostýmů Annu Mary Scott Robbins v malém vintage obchůdku v Londýně.

 

Stmívání
Info ikona

 

6. Bella ze Stmívání v Carolina Herrera

Na tuhle chvíli všichni fanoušci upíří ságy čekali: až si Bella a Edward Cullen slíbí věčnou lásku. Kristin Stewart, jíž tato role odstartovala kariéru, kráčela k oltáři v skvostném modelu od Caroliny Herrery z krep-saténu. Vepředu hladkém a uzavřeném, ale s odhalenými zády, francouzskou krajkou a ve střevíčkách Manolo Blahnik. Šaty ušila samotná legendární návrhářka, ale podobné modely jsou například od návrháře Alfreda Angela stále na prodej. Připravte si na ně zhruba 17 tisíc korun.

 

Melancholia
Info ikona

 

7. Justýna z Melancholie v Manon Rasmussen

Některé filmové příběhy svatbou nekončí, nýbrž začínají. Jako šaty postavy scifi dramatu od Larse von Triera, kde si hlavní roli zahrála Kirsten Dunst. Její nadýchané šaty připomínaly model panenky Barbie: byly velmi nadýchané, tradiční, ze spousty tylu. Jsou ale skvělou inspirací pro ty, kteří by chtěli být ve svůj velký den za princeznu, ale přesto se nemusí proměnit ve šlehačkový dort.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Sledujte nás na Instagramu @elleczech

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA