Jaká byla Audrey Hepburn? Ptá se svět, když se o ní chystá seriál

Otázky, které aktuálně rezonují... S připravovaným seriálem z produkční dílny Wildside odkaz slavné herečky znovu budí pozornost. My jsme pro vás vytáhli několik faktů a citátů, které v den jejích narozenin prozrazují víc, než jsme doposud byli schopni vidět.

Připravuje se nový seriál o Audrey Hepburn

elle.cz

Touha po lásce

Audrey byla milující člověk. Napovídá to nejen její na první pohled fragilní charakter, ale také její milostné dopisy, které posílala své životní lásce, herci Melu Ferrerovi. „Je sen mít po boku takové muže jako jsi ty. Nemohu uvěřit, že jsi můj,“ napsala Audrey Melovi, když natáčela na jihu Francie. Každým odloučením prý velmi trpěla. Nutno podotknout, že Mel Ferref byl v té době muž se třemi nepodařenými sňatky na kontě a údajně dvanácti dětmi rozházenými po celé Evropě. Audrey mu i přesto dala syna. Manželství ale nevyšlo. Po čtrnácti letech se vztah rozpadl, byl to ale jeden z nejdelších Ferrerových sňatků. Audrey ho údajně nikdy nepřestala milovat.

Odzbrojující skromnost

Audrey chtěla hlavně tancovat. Díky podvýživě způsobené nedostatkem potravin během války ale při svém vzrůstu nedisponovala dostatečnou vitalitou, a tak s baletem musela skončit. „Je to smutná kapitola mého života,“ přiznala v jednom z rozhovorů. O lítosti nad neschopností proměnit své šance v baletním souboru mluvila několikrát a otevřeně, jako by sama stále nebyla spokojená s tím, co dokázala. A to i přesto, že byla prvním žijícím umělcem, který za jednu roli posbíral jak cenu Oscar, tak Zlatý Glóbus, tak cenu Bafta.  

Vezměte si příklad z Barbry Streisand

elle.cz

Obyčejný život

Dvacáté století bylo stoletím filmu, z podřadné profese komedianta se stal herec výsostnou postavou společnosti. Audrey takovou roli přijímala s grácií sobě vlastní. Jenže toužila po ní? Po matce dědila významný nizozemský aristokratický titul, po otci zas irský. Sama byla plachá a pozornost paradoxně nevyžadovala. Milovala zvířata a celých osmatřicet let byla zaměstnankyní UNICEF. „Kdyby záleželo na mě, bylo by vše trochu jinak,“ vtipkovala tiše, když se jí novináři ptali, jak by hodnotila svoji kariéru a často dodávala: „Jediné na čem skutečně záleží jsou věci mému srdci blízké.“ Dnes už se ji nikdo nezeptá, ale chtěla by Audrey žít život, jaký žila, nebo by jej vyměnila za ten obyčejný? Někteří odborníci na život a kariéru slavné herečky dokonce tvrdí, že k filmu se nakonec Audrey odhodlala kvůli zhrzeným hereckým ambicím vlastní matky.