REKLAMA

Vše, co musíte stihnout, než skončí léto

REKLAMA

#1: Nechejte se fascinovat akrobacií a divadlem pod korunami stromů na festivalu Letní Letná

16. ročník novocirkusového festivalu nabídne to nejlepší z lokální scény, zahraniční hosty, program pro rodiny, workshopy, příměstský tábor a dvě scény plné představení od rána do večera.

Letní Letná probíhá od 18. do 25 srpna v Letenských sadech v Praze. Vstupenky a program najdete zde.

cara
Info ikona

#2: Zacvičte si jógu s DJem a vychutnejte si asijské menu v kouzelné zahradě Artisème

Studio Yoga Movement pro vás připravilo kombinaci hudební jógy v podání zakladatelky studia Adély Porubské a DJ Herbyho. Po cvičení si můžete vychutnat Aperitiv & Pop-up večeři inspirovanou jihovýchodní Asií od Martina Bluma s párováním českých vín nebo zdravé březové mízy. 

Vstupenky a další informace najdete zde zde

 

Artisème
Info ikona
cara
Info ikona

#3: Skočte si na večeři do karlínského bistra Etapa

Projekt food bloggerů Petra a Gábi alias P&G Foodies se po otevření v lednu stal naprostým hitem. Letní menu přineslo sezónní ovoce a zeleninu, příjemnou zahrádku pod korunou stromů a večerní otevírací dobu s osvěžujícími drinky a lehkými večeřemi. Náš tip je kváskový flatbread se zeleninou a čerstvým sýrem a k tomu drink od barmana George Němce s názvem Na jehličí.

Bistro Etapa, Urxova 6 | Otevírací dobu sledujte na sociálních sítích.

cara
Info ikona

#4: Prohlédněte si fascinující výstavu v centru současného umění DOX

Výstava je výsledkem více než dvacet let trvajícího projektu umělecké dvojice Barbory Šlapetové a Lukáše Rittsteina, kteří spojili své osudy s posledním domorodým papuánským původně kanibalským kmenem Yali Mek. Od roku 1997 uskutečnili celkem 11 výprav do vzdálených oblastí Západní Papuy a Papuy Nové Guineje, kde zkoumali místní domorodé kmeny a jejich kulturu. Jedinečný projekt nabízí pohled na 23 let s papuánskými náčelníky a nekonečno poutavých historek z džungle. 

Výstava trvá od 27. května do 12. října 2020, z vlastní zkušenosti ale dobře víme, že je neradno zajímavé výstavy odsouvat na poslední chvíli. Celý program galerie najdete zde.

cara
Info ikona

#5: Myslete na seberozvoj a přihlašte se na víkendový tábor pro ženy

Sbalte se na víkend a dejte si pauzu od všech svých rolí – role mámy, partnerky, manažerky, studentky,... – a buďte jen sama sebou a pro sebe. Institut životní rovnováhy pro ženy Svět.nice, který založila a vede Lucie Vonchitzki, pořádá víkendový „Letní tábor pro ženy“. Náplní tří dnů v horách v Podještědí je 15 hodin terapie a vzájemné péče a tři posvátné obřady, které zakončují každý ze společných dní, dále hluboké spojení s přírodou, návrat ke svému přirozenému rytmu, tanec, zpěv, bubnování, práci s bylinami a kameny, muzikoterapii, jógu, dynamické meditace, ženský kruh i čas na odpočinek, rozjímání a sebereflexi.

Více informací o projektu Svět.nice a seznam pořádaných akcí najdete zde.

cara
Info ikona

#6: Užijte si večer s filmem pod hvězdami

Program Centrum Architektury a Městského Plánování nabízí možná méně tradiční, avšak o to zajímavější snímky. Doporučujeme například film italského režiséra Luchina Viscontiho Smrt v Benátkách.

Program i rezervaci míst najdete zde.

cara
Info ikona

#7: Obdivujte přírodu v Botanické zahradě

Pokud se vám už nepodaří vyrazit za přírodou na chalupu nebo do hor, najděte kus zeleně uprostřed města. Ten nejbarevnější nabízí Botanická zahrada v pražské Troji. Kdo se tam ještě nikdy nepodíval, nebo už je to pěkných pár let, ať využije příležitosti, dokud se zahrady nehemží zahraničními turisty, ale spíš barevnými motýly.

Program výstav a další informace najdete zde.

#8: Naplánujte si program s Anežkou LIVE

Kouzelná zahrada Kláštera sv. Anežky České až do 5. září ožívá netradičními zážitky jako je vystoupení akrobatů, lekce jógy či Tai Chi, letním kinem s originálním výběrem filmů, autorskými čteními a besedami.

Program a více informací najdete zde.

cara
Info ikona
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Sledujte nás na Instagramu @elleczech

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA