Kam s ELLE: Jediný víkendový to do list, který potřebujete

Kam na kávu:

Miniřetězec kaváren The Miners se pyšní novým přírůstkem, tentokrát u Karlova mostu. Jak je již zvykem, narazíte tu na výběrovou kávu z vlastní pražírny, minimalistické prostředí a v budoucnu i brunch menu. Novinkou jsou dvě patra…V přízemí se nachází komunitní zóna, která je v rámci sítě The Miners úplně první. Je navržená tak, aby se vám tu dobře pracovalo, aby podpořila kreativitu a nabídla příjemné podmínky ke spolupráci, a aby se sem nebály přijít klidně celé týmy na poradu nebo společný brainstorming,“ popisuje Oldřich Valta, spoluzakladatel sítě kaváren The Miners.

Kde: Lázeňská 19, Praha 1
Kdy: každý den od osmi do osmi hodin

Kam na brunch a na jógu:

Jóga, drinky a brunch – tři ingredience k dokonalému nedělnímu dopoledni. A právě to vám připravil YOGAGANG v ikonickém Hotel Almanac x Alcrone Prague. Revitalizační a zábavnou jógou vás provede the one and only Klára Pokorná. Hned poté na vás bude čekat brunch v restauraci Alcrone, kde vás přivítá chic prostředí a rozsáhlá paleta jídel, které uspokojí chuťové pohárky i těch nejvybíravějších z nás. A k tomu všemu si můžete vychutnávat bezednou mimózu!

Kde: Hotel Almanac x Alcrone Prague, ulice Štěpánská
Kdy: 25. února od 9:30

Almanac

 

Kam na výstavu:

Projekt Art Grand Slam spojuje umění se sportem a propojuje umělce napříč generacemi. V pražské SmetanaQ Gallery se koná výstava tohoto projektu, kterou představuje kulturní platforma Sport in Art. V rámci výstavy jsou prezentována díla současných českých vizuálních umělců, kteří se zaměřují na téma pohybu a sportu. Kurátorem prvního ročníku je Petr Vaňous, který zvolil téma Uvnitř Pohybu. Součástí projektu jsou i nové kulturní ceny v kategoriích film, divadlo a tanec, fotografie, literatura, výtvarné umění a veřejný prostor. Každý vítěz obdrží skleněnou cenu navrženou mladou designérkou Hanou Vopravilovou. Výstava se po skončení přesune do Českého centra v Paříži během letních olympijských her.

Kde: SmetanaQ Gallery, Smetanovo nábřeží
Kdy: do 17. března, od úterý do neděle, vždy od 11 do 18 hodin

výstava Uvnitř Pohybu

 

Kam na večeři:

Restaurace Rest. s oblíbenou zahrádkou lehce pozměnila jméno a styl, ale stále zůstává věrná svému středomořskému charakteru, který vnáší do centra Prahy. Na menu zůstávají ryby, krevety a kalamáry, 200 druhů vína i sezónní koktejly. Nezmeškejte degustační večeři s víny od pana Chovana, která probíhá každý měsíc nebo události jako je porcování tuňáka nebo zabijačka. A pokud nevíte, kde uspořádat firemní večírek, oslavu narozenin nebo jakoukoli větší akci, vzpomeňte si na Rest. Ale pozor, nyní s názvem Rest. Na Dolejší.

Kde: Podolské nábřeží 34/6, Praha 4 Podolí

restaurace Rest.

 

Kam na víkend:

Hledáte místo v blízkosti Prahy, kde si budete připadat jak v Oáze klidu? Pak si vyhraďte víkend pro relaxaci v hotelu Panství Dlouhá Lhota, nechte se hýčkat a starosti všedních dnů nechejte doma. Ve wellness na vás bude čekat vyhřívaný bazén, antistresový Whirlpool, bylinková sauna, finská sauna a turecká parní lázeň. V rámci aktivního odpočinku mají hosté k dispozici zámeckou zahradu, posilovnu a kurty, na kterých si můžete zahrát třeba tenis, volejbal, patanque nebo nohejbal. Na večeři můžete zajít do restaurace Konírna, která vychází z koncepce českého venkova a používá vysoce kvalitní suroviny – nejen – místních farmářů.

Kde: Dlouhá Lhota 1

Panství Dlouhá Lhota
Mohlo by se vám líbit

Cesty za uměním: kam se nyní vydat za nejlepšími výstavami a festivaly

Jedno je jisté – letos na jaře vaše cesty povedou za uměním. Proč tak soudíme? Jednoduše proto, že kulturní výhledy na nadcházející sezonu jsou zkrátka neodolatelné.
elle.cz

Zdroj: archiv zmíněných