Ať jste Grinch anebo milovník Vánoc, tyto sváteční filmy jsou pro vás

Deník Bridget Jonesové

Bridget Jonesová, jednatřicetiletá Angličanka, bojuje s osamělostí, alkoholem a trapasy. A my ji milujeme! Ačkoli se nejedná o striktně vánoční film, má určitou sváteční atmosféru. Možná je to dáno Bridget a Markem Darcym ve vánočních svetrech v úvodní scéně filmu nebo romantickou pusou v zasněžených ulicích Londýna na konci. Tak či tak není od věci si nalít sklenku vína a pustit si tuto nadčasovou klasiku i letos o svátcích.

Prázdniny / The Holiday

Dvě ženy, Amanda a Iris, si vymění během vánočních svátků domov, aby unikly svým milostným trablům. Vzájemně se ponoří do svých životů na dvou různých kontinentech a ve dvou rozdílných světech. Jeden příběh se odehrává na zasněženém anglickém venkově a druhý ve slunné Kalifornii. Kromě milého a něžného příběhu vás může nalákat i hlavní, hvězdně obsazená čtveřice – Cameron Diaz, Jude Law (nutné podotknout, že v tomto filmu vypadá ještě lépe než kdy jindy), Kate Winslet a Jack Black.

Prázdniny

 

Princezna z cukrárny / The Princess Switch

Stacy podnikne na popud svého pomocného kuchaře a nejlepšího přítele Kevina spontánní výlet do fiktivního království Belgravia. Je v šoku, když se setká se svou dvojnicí – samotnou vévodkyní Lady Margaret. Ta chce využít poslední šance zažít život normálního člověka, než se povinně provdá za korunního prince Belgravie. A kdo jiný by jí mohl pomoci než právě Stacy?

Zatímco jsi spal / While you were sleeping

Osamělá prodavačka lístků chicagské nadzemky Lucy v podání Sandry Bullock zachrání na Štědrý den neznámého muže před nehodou. V záchvěvu zmatku je však zaměněna za jeho snoubenku a v této roli se rozhodne na nějakou chvíli zůstat, aby udržela klid jeho rodiny. Nicméně se mezitím zamiluje do bratra onoho neznámého muže a vše se začne více a více komplikovat.

Last Christmas

Film inspirovaný slovy oblíbené vánoční písně „Last Christmas, I gave you my heart…“ vás emočně vyždímá, dojme a možná i překvapí. Kate, kterou ztvárnila Emilia Clarke, pracuje jako elfka ve vánočním obchodě v Londýně. Pronásledují ji pracovní i osobní neúspěchy a nedostatek motivace a životních cílů. To se vše změní, když potká Toma, který ji nakazí svým neskonalým optimismem a chutí do života. Ovšem pak zjistí, že se věci mají jinak, než si myslela…

Last Christmas

 

Holidate

Jackson a Sloane, kterou si zahrála Emma Roberts, jsou nezadaní. Nicméně společně přišli na to, jak přežít svátky a vymanit se z rodinného tlaku a nepříjemných otázek příbuzných. Dohodli se, že si budou dělat každý svátek platonické doprovody. Jak tomu tak ale už v romantických komediích bývá, jejich pouto se začne prohlubovat a nevinnost se začne vytrácet...

Čtvery Vánoce / Four Christmases

Kate a Brad v podání Reese Witherspoon a Vince Vaughna se chystají na exotickou vánoční dovolenou, kterou jim však zhatí nepříznivé počasí. Místo toho je tedy čekají čtyři povinné návštěvy všech jejich rozvedených rodičů a příbuzných. Začne tak horská dráha komických nehod a chaosu, který k vánočním rodinným shledáním prostě patří.

Čtvery Vánoce

ELLE KVÍZ: Jste experti na české vánoční pohádky? Předveďte se!

elle.cz

Zdroj: ELLE, IMDb, Netflix