Známe ji z Youtube, směle dobývá i TikTok. O kom je řeč? O #thatgirl!

 

Youtube, Instagram, TikTok…ať už brouzdáte či scrollujete kdekoliv, je velká šance, že jste už narazili na video s hashtagem #thatgirl. Pokud byl popisek variantou na "My productive morning routine", pak je to jistojisté. Ale kdo je ona That Girl? Je to mladá žena, která vstává s východem slunce, ustele postel, zacvičí si jógu v tílku a legínách od udržitelné lokální značky. Poté chvíli medituje nebo si píše deník, ideálně obojí. A to vše v jasně daných časových blocích, na minutu přesně naplánovaných. Pak si připraví snídani, která musí splňovat dvě kritéria – musí být zdravá a fotogenická. Proto u That Girl uvidíte nejčastěji avotoasty nebo açaí bowls s naaranžovaným ovocem. A co dál? V pracovně zalité sluncem si sednout k počítači a mít před sebou ten nejproduktivnější den. 

 

Co je FOPO a jak se ho zbavit?

elle.cz

 

That Girl chce motivovat a inspirovat. Chce vám ukázat, že kdokoliv může být jako ona, že můžete být lepší verzí sebe sama. Záměr je tedy veskrze dobrý. Videa mají často příjemnou hudbu a uklidňující atmosféru. Zároveň se z nich nedozvíte nic šokujícího – ano, všichni víme, že máme pít dostatek vody a že bychom neměli snídat tabulku čokolády. V čem je tedy That Girl problematická? Jednoduše všeho moc škodí. #thatgirl má jen na TikToku téměř 3 miliardy zhlédnutí. Označení za virální trend se tedy nabízí. 

Snadno pak podlehneme dojmu, že pokud nemáme každé ráno, den nebo večer takto produktivní, nejsme zkrátka dost dobří. That Girl nám nastavila naprosto nerealistická očekávání co se týče selfcare i produktivity, v jejím podání až toxické. Je to tak trochu nová #girlboss. Může to být skvělá inspirace, ale nesmíme si vyčítat nebo se cítit hůř, když nežijeme jako That Girl den co den. Upřímně, kdo zvládne mít každé ráno vyprané legíny na další sérii cvičení? Kdo si občas raději nepospí, protože den předtím potřeboval po práci jednu skleničku vína, která se protáhla? A snídaně? Avokáda i maliny milujeme, ale croissant z kavárny cestou do práce je taky hezký rituál. 

 

Vy ještě nejste na LinkedInu? Víme, jak to udělat, aby vás to bavilo

elle.cz

 

That Girl je archetyp. Není opravdová a ani snaha o její napodobení není udržitelná. Proč? Protože život není jako nástěnka na Pinterestu a řídí ho i okolní vlivy. Ideální That Girl žije v bublině, kam nemůžou žádná špatná, ale ani dobrá vyrušení. Nás hlavně zajímá, jestli má v bytě zamknutou místnost na nepořádek jako Monika v Přátelích. 

Takže až na nějakou That Girl narazíte, myslete na to, že jde zase jen o iluzi. Zkuste si z toho vzít to dobré – třeba zkuste pomalejší snídani. Nebo se ráno protáhněte. Anebo začněte tím, že nebudete brát hned po probuzení do ruky telefon. Díky rituálům si můžeme ráno zpříjemnit, ale jejich dodržování nám nesmí působit úzkost. Protože nevíme, kolik avokád That Girl vyhodila, než narazilo na to jedno instafriendly, kolik selfie udělala, než se povedlo to jedno nenucené a jestli si před natáčením nefénovala legíny na cvičení, protože prostě do rána neuschly. To se prostě vystřihlo…

Předplaťsi & Ušetři

Elle cover
REKLAMA