7 největších trendů z fashion weeků, které uvidíte za půl roku všude

Jak většina módních profesionálů odpovídá na otázku, co je dnes trendy?Cokoliv! A uznejte sami, nosí se devadesátky, osmdesátky a samozřejmě i rok 2000 už si našel cestu zpět na výsluní, takže ti, kdo přelom milénia zažili, tiše trpí nad bokovkami a kabelkami ve stylu baguette. Ale zároveň jsou v kurzu i léta sedmdesátá a k tomu všemu minimalismus, cottege core nebo styl určitého romantismu a vintage. 

Návrat Grunge: Jak nosit největší módní trend tohoto podzimu

elle.cz

Existují ještě nějaké trendy, které nejsou trendy? Ano!

Trendy jako takové samozřejmě stále existují, důležitý je jejich kontext. Tedy nejen skutečnost, že se nosí džíny s vysokým pasem, ale s čím, jak vypadá celkový styling. Všimněte si také, že i když se tvrdí, že můžete nosit cokoliv a být trendy, některé záležitosti jsou zoufale demodé. Třeba válenky nebo doslovný pin-up styl, pokud se nebavíme o komunitě burlesky, ale řeč jde o trendech plošně rozšířených.

Světové týdny módy přináší každou svou sezónu trendy, které poznáte tak, že se opakují u různých designérů a značek. Neznamená to, že by od sebe návrháři opisovali, ale pracují třeba s podobnou inspirací, agenturou na trendy (o tom, jak fungují třeba někdy příště) nebo vnímají podobnou tendenci a náladu společnosti. Když pak uvidíte tepláky k saku v několika různých kolekcích, můžete si být jisti, že během několika týdnů budou k dostání také v řetězcích. Tady přichází na řadu masově potvrzený trend, který začal v dílně většinou nějakého alternativního tvůrce, dostal se do velkého módního domu a skončil v místě, kde si jej může za pár stovek pořídit téměř kdokoliv.

Co bude tedy za půl roku prudce trendy tak, že tomu bude jen obtížné odolat? 

 

#1 Romantické šaty volného střihu

 

Především to budou romantické šaty volného střihu, které uvedla již před více než dvěma sezónami Cecilia Bahnsen, podobné u nás dělá Martin Kohout a nyní byly v kolekci značky Loewe. Pokud jste si je tedy pořídili na letošní jaro a léto, určitě je nechte ve skříni i na to další.

 

Loewe SS21

 

 

#2 Květinové potisky

 

Květinové potisky. Jak objevné, říkáte si. Ale tentokrát se podle přehlídek Rodarte, Anny Sui nebo Erdem míchají společně s květinovými doplňky. Prostě, na jaře se proměníme v kvetoucí zahradu.

 

Erdem SS 21

 

 

#3 Děrované oblečení

 

Kdo by tomu věřil, ale alespoň ho nemusíte opravovat, pokud nějaký takový kousek vlastníte. Díry nejen na rukávech ukázala kolekce Prada, na kterou všichni čekali, protože na ní poprvé pracoval návrhář Raf Simons. Díry uprostřed šatů zase byly k vidění u šatů od značky Victoria Beckham a člověk na první pohled napadá, že to rozhodně není body pozitivní trend. 

 

Prada SS21

Prada Spring 2021: Kreativní dialog Miuccii Prady a Rafa Simonse

elle.cz

 

#4 Peří

 

Život není peříčko, alespoň v poslední době, a tak s tímhle trudomyslným pocitem, které lidstvo v roce 2020 zažívá, chce módní dům Fendi něco udělat. A tak jsou sukně či kabát s motivy pírek výraznou součástí kolekce, a něco mi říká, že tohle je trend, kterého se velmi rychle chytnou řetězce.

 

Fendi SS21

Fendi Spring 2021: Vhled do rodiny Fendi i ukázka nového normálu

elle.cz

 

#5 Viditelná podprsenka

 

Na mole byly také v kolekcích Dior, Toma Forda nebo Dolce&Gabbana vidět outfity, kde místo topu byla podprsenka. Dalo by se říct, že to všechno už tu také bylo, ale nějak tak cítím, že jde o pokračování odhalování břicha. Nejdřív byly crop topy, teď zkracujeme na podprsenky. Na videokonferencích, které zřejmě ještě hojně zažijeme, se aspoň budou pěkně vyjímat.

 

Dior SS 21

 

 

#6 Bílý minimalismus

 

Bílý minimalismus je nejen efektní, univerzálně slušivý, ale také určitým způsobem překračuje sezónnost a trendy. Nosit takové oblečení můžete pořád, tedy pokud máte tu super schopnost, že se neušpiníte při prvním loku ranní kávy.

 

Jacquemus SS 21

Podzimní BDSM trend pro každého: Jak nosit kožený postroj

elle.cz

 

 

#7 Tepláky

 

Tepláků se jen tak nezbavíme. Lidstvo odjakživa bojuje s dichotomií: bude mi pohodlně, ale nikam se neposunu, nebo budu trpět, ale něco získám? Úplně stejné je to s pohodlným oblečením, do kterého jsme se všichni ponořili během karantény. Návrháři nám jdou naproti a takzvaná lounge wear, alias oblečení na doma, mají ve svých kolekcích Tom Ford i Rodarte.

 

Rodarte SS 21