Bottega Veneta uspořádala večírek během lockdownu

Karanténa se zajídá snad všem stejným dílem. Jsme unavení, demoralizovaní a často ztrácíme naději, že se kdy vrátíme do svých pre-pandemických životů. Z lidského hlediska můžeme pochopit, když někdo porušuje vládní nařízení a během hezkého počasí se setká se skupinou přátel na pikniku v parku. Není to správné, vystavujeme se riziku, ale kdo z nás je bez viny? Stačí se během teplejšího dne podívat do kteréhokoliv z městských sadů: lidé zkrátka chtějí žít. Ale uspořádat party pro spousty pozvaných a veselit se, jako by se nechumelilo? To je trochu jiná káva.

Aniž bychom chtěli příliš generalizovat, v Německu se obecně k nařízením vlády přistupuje s větší disciplínou. „Od začátku pandemie platila jasně daná omezení, která je společensky nepřijatelné narušovat. I v létě jsme například neodkládali roušky," říká Kateřina Simon, Češka žijící v Hannoveru. O to překvapivější je nedávný večírek v legendárním berlínském klubu Berghain, který zorganizoval italský módní dům Bottega Veneta. Za účasti rapperů Slowthaie a Skepty se mezi industriálními zdmi podniku, který je známý pro své velmi dekadentní večírky, odehrála prezentace kolekce Bottegy Venety Salon 2.

 

Berlin Club Meme

 

Před sociálními sítěmi dnes už ale nic neutajíte, a tak fanoušci rappera Burner Boye nemohli rozdýchat, proč na nelegálním večírku nejen hrál, ale neměl ani respirátor. Zatím se jen neví, zda se jednalo o oficiální event Bottegy Venety nebo večírek, který se rozhodl uspořádat „jen tak" kreativní ředitel značky Daniel Lee. Klub Berghain se brání, že žádná opatření neporušil, vzhledem k tomu, že pracovní setkávání jsou v Německu stále povolena.

Bottega Veneta je momentálně jednou z nejžádanějších módních značek, obrovské popularitě na Instagramu se těší především kabelky a boty. Daniel Lee se ale rozhodl, že jeho módní dům půjde směrem tajemné exkluzivity a Instagram značky smazal. Také se už nechce prezentovat na týdnech módy, ale místo toho uspořádal v Londýně tajnou show pod názvem Salon 1, která představila kolekci pro letošní jaro a léto. Salon 2 v Berlíně měl být pokračováním těchto mysteriózních přehlídek, které jen nabudí peněženky klientů. Jenže, Daniel Lee nepočítal s německým smyslem pro pořádek. 

 

Brenda Weischer

 

Když se například influencerka Brenda Weischer dozvěděla o večírku v Berghainu, napsala rozčilený post na svůj Instagram. Vadilo jí, že se odehrál navzdory všeobecnému lockdownu, navíc za účasti hostů ze zahraničí, kteří evidentně nebyli povinných pět dnů předtím v karanténě. Berlíňané přezdívají tajné party, které se měl zúčastnit i návrhář Virgil Abloh „Ikonickou fackou městu". Takový přístup by se mohl Botteze Venetě minimálně v Německu velmi nevyplatit.

Mohlo by se vám líbit

Bottega Veneta spustila nový digitální magazín

Značka se zřekla Instagramu, aby vymyslela svůj vlastní počin, který ji nebude kreativně "homogenizovat". Prohlédněte si první číslo audiovizuálního časopisu na našem webu.
elle.cz