Král je mrtev, ať žije král! Tisci opouští Burberry, nahrazuje jej Lee

Módní svět je neklidný. V posledních měsících můžeme sledovat mnohá rozhodnutí, jejichž dopad budeme moci posoudit až s odstupem měsíců či let. Maximilian Davis je nově u Ferragamo, Rhuigi Villaseñor u Bally, Filippo Grazioli kreativně posiluje Missoni a Marco de Vincenzo se ujímá své mise u Etro. Před pár dny oznámila i Nina Ricci nástup na pozici kreativního ředitele mladičkého excentrického návrháře Harrise Reeda. Připravte popcorn, bude to pořádná jízda. V módním světě, zdá se, nezůstane kámen na kameni. Po dnešku obzvláště. 

Značka Burberry dnešního rána jmenovala Daniela Lee, jednoho z nejvýraznějších mladých návrhářů módního průmyslu, svým hlavním kreativním ředitelem. Šestatřicetiletý Lee získal magisterský titul na Central Saint Martins College of Art and Design v roce 2010, za svou módní kariéru působil u domů Maison Margiela či Balenciaga. Pracoval ale také pro značku Donna Karran, spolupracoval s Nicolasem Ghesquièrem. V Céline za dob zlaté éry Pheobe Philo byl členem jejího designérského týmu. A po nabytí všech těchto zkušeností pokračoval Lee na první post kreativního ředitele Bottega Veneta. Tento příběh dále už jistě znáte... Nejen jeho zkušenosti vedly k tomu, že ze značky, jejíž léta slávy by se dala definovat kabelkou Knot Tomase Maiera, který v kreativním vedení značky působil dlouhých sedmnáct let, udělal módní poprask. Během svého tříletého působení v Bottega Veneta zahájil Lee proměnu bohatství italského módního domu. Oblékl jej do jedovatého odstínu zelené, představil objekty zájmu v podobě kabelek Pouch a Cassette.

Perličky z milánského fashion weeku: Návrat Kate Moss i špagety od Kim

elle.cz

Z oznámení vyplývá, že pondělní hvězdně obsazená přehlídka Burberry v rámci londýnského fashion weeku, přeložená z důvodu státního pohřbu královny Alžběty II., byla pro Riccarda Tisci také poslední. Tisci opouští loď Burberry po pěti letech. Během svého působení u kormidla dohlížel italský designér na několik významných změn v identitě značky, včetně oživení jejího dnes již všudypřítomného monogramu TB.

Lee se k původně britské značce připojí s platností od nadcházejícího pondělí. Bude dohlížet na všechny kolekce Burberry, které zahrnují pánské, dámské a dětské oděvy a doplňky. Debut můžeme očekávat v únoru příštího roku, kdy na londýnském fashion weeku představí svou první kolekci Fall/Winter 2023. Vzhledem k tomu, že se o výměně na této pozici hovořilo již po dlouhou dobu, nejde o překvapivý krok. Očekávání jsou však veliká. A my si klademe otázku, zda je Daniel Lee schopen dalšího velkého módního poprasku?

Prohlédněte si poslední kolekci Riccarda Tisciho pro Burberry...

Zdroj: CNN, The New York Times, Business of Fashion