Demonstrace změn v kolekcích Ferragamo a Marni S/S 2022

Od roku 2022 čeká Salvatore Ferragamo nové vedení a ač se zatím netýká kreativního ateliéru, byli návštěvníci týdne módy v Miláně zvědaví, zda se nově příchozí CEO, Marco Gobbetti, nějak propíše do charakteru celkové komunikace značky. Gobbettiho totiž čeká nelehký úkol, a to sice určit následovníka odchozího kreativního ředitele Paula Andrewa.  

Kolekci jaro/léto 2022 tak prozatím dostal na starosti návrhář pánských kolekcí Ferragamo, Guillaume Meilland. Jeho výchozím bodem byl film Luise Buñuela z roku 1977 Ten temný objekt touhy a nazval svůj přístup „kolážovým dílem“. 

Pravidla svádění v kolekci Prada S/S 2022

elle.cz

Vlnité kaftany a peleríny nabídl hned v mnoha interpretacích a spolu s asymetrickými střihy a sportovním nádechem dokázal doručit zdatnou kolekci věrnou DNA brandu. Dekorativní nádech pak v kolekci vytěžil opíraje se o bohaté archivy Ferragama. Klasické florální motivy nechal přeměnit francouzským umělcem Julienem Colombierem a doplnil romantickými výšivkami. Celek tak přinesl svěží atmosféru cest a objevování.  

 

 

Překvapivě osvěžující a poměry měnící byla pak kolekce Marni. Jejich čerstvý kreativní ředitel Francesco Risso se nechal inspirovat osmdesátkovou vlnou japonských návrhářů vyznávající dekonstrukci. V sobotu, osmnáct měsíců po poslední Marni fyzické přehlídce, někdejší chráněnec Miucci Prada opět pozvedl debatu nad oděvem speciálním a experimentálním eventem.  

 

 

‚‚Po tolika měsících jsem chtěl zrušit jakékoli rozdělení mezi pozorovatelem a modelem. Rozhodli jsme se proto obléknout každého jednotlivého účastníka naší sobotní show přímo do předváděných modelů. Na show dorazilo asi 500 lidí, takže to bylo náročné. Ale oblékání lidí a výroba oblečení, doplňování jejich osobnosti, to je toho, co děláme. Takže nám to dalo mnoho nových možností osobní interakce, šanci znovu se zapojit a budovat vazby a diskutovat,” uvedl Risso pro The New York Times.  

GenZ spirit v kolekcích Dolce & Gabbana a Versace S/S 2022

elle.cz