Normcore pro nenormální svět od Miu Miu S/S 2022

 

Po runway se tak prošla mimořádně disruptivní kolekce představující jistou ideu pracovního šatníku pro poměry pohrdající generaci Z. Tomu napovídal i fakt, že hosté show byli usazeni do kancelářských židlí, což je rozhodně dost netradiční volba set-upu pro módní přehlídku. Série extra nízkých sukní divákům připomněly nezapomenutelnou ultra-mini sukni Christiny Aguilery z VMA roku 2002. Spárovány s oříznutými úplety a košilemi s límečkem tak kolekce Miu Miu artikuluje jakousi představu normcoru po normcoru, či normcoru pro nenormální svět, chcete-li. V jejím espritu je také cítit silný vliv preppy kultury, která je ale najednou sexy a neohrožená.

Surrealismus ve své nejčistší formě SCHIAPARELLI S/S 2022

elle.cz

Miuccia Prada tak představila bezesporu nejvíc tělo odhalující a exponovanou kolekci na příští jaro a léto. A musí si být svým rozhodnutím jistá, protože ihned po přehlídce se internetem rozezněly souhlasné hlasy i protivenství. Éru titulků nabízející zkratku k lidově označovanému pekáči buchet totiž nechce každý.  

 

 

Co však módní fanoušky dostalo je spolupráce značky s New Balance. Ve stylingu přehlídky totiž bylo patrné doplnění reinterpretovaných tenisek New Balance 574. Povaze klasického sportovního modelu tak Miu Miu vpíchla výtažek své DNA. Taková spolupráce je pro italský brand zcela novým teritoriem. Nicméně to, kdy bude edice haute sneakers dostupná zatím ani jedna ze společností oficiálně neoznámila.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Navzdory tomu, že se nejnovější kolekce Miu Miu silně veze na vlně Y2K módy, je stále mnohostranná. Referenční, nadčasové a trendové díly ukazují, že univerzálnost Miucci Prada je prakticky nepřekonatelná.