#GenZ spirit v kolekcích Dolce & Gabbana a Versace S/S 2022

 

Dolce & Gabbana se vrací ke svým kořenům. A ač by se mohlo zdát, že po téměř čtyřiceti letech v byznyse, a to navíc v módním světě po talentu, se už nedá k čemu vracet, opak je pravdou. A tak se Domenico i Stefano v zákulisí své show nechali slyšet, že vzpomínají na svá vrcholná léta z přelomu milénia, kdy jejich estetika objímající tělo ze všech stran plnila stránky nejprestižnějších módních periodik.  

Krajka, džíny, svůdná černá... Prvky a stylingové detaily překrývající další a další prvky a odkazy. Dolce & Gabbana už vlastně nevytváří kolekci, ale jakýsi šatník plný inspirací z přítomnosti i minulosti bez ohledu na původnost. Hlavně, aby byla zábava, přiznávají. Bezelstně mladistvé, opojné až do samého konce.

 

 

Donatella Versace ví, jak upoutat pozornost světa. Když Lil Nasovy propůjčila onen opulentní třífázový model na Met Gala, zvedali jsme obočí, kdybychom tak jen věděli, že tohle je jen začátek a že v Miláně se ostřílená designérka rozhodne pro souhvězdí bořící internet. Pojďme jmenovat.... Dua Lipa, Naomi Campbell, Emily Ratajkowski a Lourdes Leon a to je jen zlomek. Všichni na pomyslné runway a v modelech Versace. Na okamžik tahle vybraná společnost skutečně internet strhla. Minimálně samotný web Versace, link odkazující k živému streamu to prostě nezvládl. A podobná hysterie se děla i přímo na místě přehlídky, respektive před branami prostoru, kde se show konala. Tam čekaly davy fanoušků hvězd, každý si chtěl ukrást kus svého. 

Nahé šaty nosila už Cher i Jane Birkin, proč jsou znovu IN?

elle.cz

Přehlídka byla jasnou manifestací, že Versace je stále jasným hitem, který tne rovnou do srdce TikTok generace – tedy těch nemladších youngstrů, pro něž jsou Dua a Lil Nas “domácí” jména. Možná nejsou příliš obeznámeni se supermodelkami, které pomohly pohánět slávu značku před 30 lety. Naomi Campbell či Gigi Hadid však na přehlídce nechyběly, pomáhaly ukázat modelům nové generace, jak se to dělá. 

 

 

Kolekce samotná ztělesňovala pop, od barev po střihy a styling. Miami v nočních odstínech, Paříž na ránem a Miláno v pravé poledne. Mix doby, kterou mnozí označují jako posttruth, byla akorát tak vykradený, tak akorát původní, tak akorát virální a i tak akorát reálný. Co tedy nakonec nejlépe reprezentuje Donatellinu kolekci je jen jedno slovo: rozvováha!

Sportmax S/S 2022: Dokonalý stav čistoty

elle.cz

Předplaťsi & Ušetři

Elle cover
REKLAMA