Dolce & Gabbana se spojili s univerzitou Humanitas v boji s COVID-19

 

Rozpoznají naše vlastní imunitní buňky funkční protilátky SARS-CoV-2 a hrají při boji proti infekci ochrannou roli? Mohou být ukazateli průběhu a závažnosti onemocnění u pacientů? Objasnění těchto otázek může být základem pro vývoj diagnostických a terapeutických nástrojů. To je cílem studie financované společností Dolce & Gabbana a koordinované profesorem Albertem Mantovanim, vědeckým ředitelem milánské univerzity Humanitas. Ve studii zasvěcené globálnímu zdraví spojuje své dovednosti tým specializovaný na imunitní systém, vedený profesory Mantovanim a Cecilií Garlanda z univerzity Humanitas, s týmem virologů profesorky Elisy Vincenzi a Massima Clementiho z univerzity San Raffaele Vita-Salute, jež byla první institucí v Itálii, která izolovala patogen odpovědný za SARS. 

Financování tohoto výzkumného projektu společností Dolce & Gabbana posiluje již aktivní spolupráci s univerzitou Humanitas, kterou italský dům podporuje také prostřednictvím stipendií pro studenty MedTec School – inovativního medicínského studijního programu vyvinutého univerzitou Humanitas spolu s Politecnico di Milano. Tento program si klade za cíl integrovat a posílit dovednosti profesionálních lékařů v oboru biomedicínského inženýrství. 

„Cítili jsme potřebu s tímto ničivým virem, jež přišel z Číny a ohrožuje celé lidstvo, bojovat. V těchto dnech je obzvláště důležité dělat správná rozhodnutí. Pro nás je univerzita Humanitas ideálním partnerem, jejíž úspěch a lidskost z ní činí speciální entitu. Tváří v tvář tragédii takto velkého rozsahu se může každá akce jevit jako bezvýznamná,“ říkají Domenico Dolce a Stefano Gabbana 

Profesor Mantovani však připomíná africkou bajku o kolibříkovi: zatímco všechna ostatní zvěř prchala před ohněm v lese, kolibřík letěl opačným směrem a nesl vodu s úmyslem jej uhasit. „Pochopili jsme, že v každém případě stojí za to něco udělat. Dokonce i velmi malé gesto může mít obrovský význam. Podpora vědeckého výzkumu je pro nás morální povinností a doufáme, že náš příspěvek pomůže vyřešit tento dramatický problém,“ dodávají Dolce a Gabbana. 

cara
cara magazin

ELLE PŘÍMO VE VAŠÍ SCHRÁNCE S POŠTOVNÝM ZDARMA

Nechcete přijít o nové číslo? Nechte si ho poslat domů. Výtisk vám doručíme až ke dveřím po celé České republice za stejnou cenu jako v obchodě, aniž byste museli platit poštovné. Stačí kliknout ZDE. (Akce platí pouze pro ČR.)