KDYŽ STŘÍBRNÉ PLÁTNO OVLÁDNE LESK A TŘPYT ŠPERKŮ

 

Perly? Nosily je Romy Schneider, Ingrid Bergman, Scarlett Johansson, Sophia Lauren, Audrey Hepburn i Shirley Eaton. Zlato? Jeho největší momenty na filmovém plátně připisujeme Elisabeth Taylor. Diamanty? Těm zas propadla Marilyn Monroe, která jim rovnou jakožto svým nejlepším přátelům zazpívala. Existuje mnoho ikonických filmů, ale jen hrstka těch, které jsou zakořeněné v naší paměti a opatřeny cedulkou ‚‚ikonické‘‘ Jedná se o filmy, jejichž nezaměnitelnou atmosféru či celé pasáže známe nazpaměť. ‚‚Namaluj mě jako jednu ze svých francouzských dívek," pronesla Rose ve filmu Titanic. „Mluv se mnou, Harry Winstone, řekni mi o tom všechno,“ naléhala zase Marilyn ve filmu Pánové mají radši blondýnky. Co měly dámy v tu chvíli na sobě? Ano, hádáte správně. Šperk, a ne jen tak ledajaký.

 

Prohlédněte si slavné filmové momenty, v nichž hlavní roli sehrály šperky:

 

Jistě, kostýmy a make-up jsou nepochybně na místě a zaslouží si náš obdiv. Ovšem věnujme se jim někdy příště a postavme na oslavný piedestal šperky, jejichž třpyt zdobil ty největší múzy stříbrného plátna. Někdy jsou spojeny s významnými historickými momenty a samy vyprávějí svůj vlastní příběh. Takřka vždy jsou spojeny s krásou žen. Vzpomeňme si na Julii Roberts hystericky se smějící poté, co jí Richard Gere daruje šperk. Nebo na moment, kdy Audrey Hepburn nakukuje do výloh Tiffany's, sama celá v černé a s perlami šperkařského domu na krku. Ovšem šperk nemusí být neodmyslitelně jen ženskou záležitostí – například agent James Bond nosil v roce 1962 výhradně jen hodinky Rolex Submariner, o několik let později pak Omega Seamaster, model, který byl vybaven řadou superšpionážních nástrojů, které byly navrženy tak, aby pomohly 007 dostat se z nejtěžších situací.

Filmy jsou módními momenty oslavujícími šperky nabité a jakmile se na tuto skutečnost zaměříte, zjistíte, že snad každá ženská filmová role se neobejde bez typického šperku. Až si večer pustíte další film, mějte toto na paměti a už z hlavy myšlenku na třpytivý klenot nevyženete.A hledáte-li inspiraci již nyní, ať vám náš výběr ikonických filmů slouží jako neutuchající zdroj. A pokud sami chcete nosit šperk, kterým by neopovrhla ani samotná Kleopatra, máte tu možnost právě teď...

 

Kam zamířit pro šperk jako z filmu?

 

Zdroj: The Richest, InStyle, Getty Images

Ikonické boty ze slavných filmů. Znáte jejich příběhy?

elle.cz