Šperky šetrné k přírodě a poukazující na civilizační problémy

Diamanty jako výsledek společensky odpovědné práce

O syntetických diamantech už jste jistě slyšeli. Víte ale, jaké mají oproti těm těženým výhody a proč si je oblíbily ikony jako Meghan Markle, Lady Gaga nebo Beyoncé?

Syntetické neboli lab-grown diamanty jsou šetrnější k životnímu prostředí a mohou se pyšnit tak vysokou kvalitou, jakou má pouze 1% přírodních diamantů. Jsou identické nejen po optické stránce, ale i po stránce chemické a strukturální. Jejich cena je navíc o 30% nižší.

V České republice tyto diamanty jako první představila společnost TIAMI, jejíž jednatelka Gabriela Dědičová to se snižováním negativního dopadu diamantového oboru na životní prostředí myslí opravdu vážně.

„Ve špercích používáme laboratorně pěstované diamanty, o kterých jsme přesvědčeni, že jsou šetrnější k naší planetě. Dárkové krabičky vyrábíme z biologicky plně odbouratelného materiálu jako je kukuřičný, bramborový škrob či cukrová třtina. Tiskneme si je sami na 3D tiskárně. Používáme certifikáty pravosti, které jsou vyráběné z recyklovaného plastu a také přepravní obaly jsou vyrobené z plně recyklovatelného materiálu," vysvětluje jednatelka společnosti TIAMI.

Kolekce So Elišky Lhotské

Zajímá vás, jak vypadají šperky vytvořené vítězkou kategorie Designér šperku v soutěži Czech Grand Design?

Jsou dokonale vyleštěné, snadno nositelné a jejich povrch připomíná pohlazení vodou. Zrcadlí totiž naléhavý civilizační problém i vlastní obavu z nedostatku zdrojů pitné vody.

Kolekce šperků So | Eliška Lhotská

Foto: Rafaela Pröll, modelka: Alexandra K. (Focus Models Bratislava), styling: Lenka Kermes, make-up a vlasy: Bianca Hartkopf, asistent fotografky: Marcus Hollo, produkce: Ivona Petružálková

 

ČTĚTE TAKÉ

5 VĚCÍ, KTERÝMI YVES SAINT-LAURENT ZMĚNIL SVĚT

FASHION STORY BY MARIE SCHMIDT

77. ROČNÍK BENÁTSKÉHO FILMOVÉHO FESTIVALU BUDE!

 

issue

ELLE PŘÍMO VE VAŠÍ SCHRÁNCE S POŠTOVNÝM ZDARMA

Nechcete přijít o nové číslo? Nechte si ho poslat domů. Výtisk vám doručíme až ke dveřím po celé České republice za stejnou cenu jako v obchodě, aniž byste museli platit poštovné. (Akce platí pouze pro ČR.)