Mít tak svůj diamant...

Když si pořídíte diamant, jeho hodnota se postupem času zvyšuje. Jak investiční, tak diamantové šperky budou totiž získávat na své ceně bez ohledu na to, jak se bude ekonomice dařit. Hodnota diamantů je racionální i emocionální. Jejich neobvyklá emocionální hodnota dělá diamanty k nezaplacení. Diamantové šperky se předávají po generace a vyzařují emocionální hodnotu. V neposlední řadě jsou tak diamanty krásnou investicí, o které si můžete říct, že je jednou zdědí třeba vaše dcera. A s velkou pravděpodobností půjde o kousek, který s časem bude zrát do krásy. Dle World Financial Review je investice do diamantů jedním z nejstabilnějších a nejoblíbenějších způsobů, jak začít investovat do drahých šperků. Je to také perfektní způsob, jak diverzifikovat své investiční portfolio. A způsobů, jak investovat a zároveň si udělat radost, je hned několik: můžete se rozhodnout pro nákup investičních diamantů, nebo nejrůznějších šperků, jako jsou zásnubní prsteny, náramky a diamantové náušnice.

Diamanty

Vzácnost diamantů znamená, že budou vždy žádané. Jejich nabídka v průběhu let neustále klesá. Globální těžební průmysl ročně vyprodukuje v průměru pouze 125 milionů karátových drahokamů. I když diamanty tvoří velké procento tohoto počtu, jejich poptávka je mnohem vyšší. Ujistěte se, že váš diamant je profesionálně certifikován, pokud doufáte, že si udržíte jeho hodnotu.

Diamanty mohou být skvělou investicí, ale neměli byste na ně zcela spoléhat. Obecně existují dva hlavní segmenty: velmi vzácné diamanty a diamanty komerční kvality. Komerční diamanty mají širokou poptávku bez ohledu na jejich vzácnost, zatímco velmi vzácné diamanty mají jedinečné specifikace. Obvykle se prodávají malým sběratelům a zahrnují velké kameny, efektní brusy nebo intenzivně barevné kameny. Proto, jste-li diamantový začátečník, rozehrajte prozatím skromnou hru a pořiďte sobě či blízkému nějaký dostupný diamantový šperk. A vzpomeňte si při výběru na to, o čem zpívala milovnice diamantových šperků Marilyn Monroe...

Je libo diamantová inspirace?

Zdroje: ELLE, World Financial Review