REKLAMA
REKLAMA

Jak si užít Prahu podle Barbory Ondráčkové alias @fashioninmysoul

Staňte se turistou ve vlastním městě. Jako průvodkyni jsme tentokrát požádali úspěšnou influencerku Barboru Ondráčkovou. Ta na svém blogu Vogue Haus sdílí tipy, jak si užít výlety po české republice a ELLE tentokrát vezme do Prahy. Kam ráda chodí? Kde si dává svou oblíbenou kávu? Nebo jakou akci rozhodně nechce v létě vynechat? Jen čtěte dál…

PROČ PRAHU MILUJEŠ: Já jsem původem z Ústí nad Labem, ale do Prahy jezdím už od té doby, co jsem se narodila. Tatínek tady pracuje už přes 25 let, takže už jako malá jsem sem s ním a maminkou párkrát do týdne zajela. Pro mě je Praha domovem a jsem moc ráda, že jsem sem před rokem konečně přestěhovala. Praha má krásnou architekturu, nezapomenutelnou atmosféru a podle mě má prostě něco do sebe!

OBLÍBENÁ RESTAURACE: Myslím, že je těžké vyjmenovat jenom jednu. Moje oblíbená kavárna je fotogenické Café Chloe na Senovážném Náměstí, na italskou kuchyni chodím ráda do Grossetta Mariny, ze které je krásný výhled, na americkou kuchyni si ráda zajdu do Jamese Deana a na sushi zase do Hanilu na Vinohradech.

MÍSTO, KDE DĚLAJÍ NEJLEPŠÍ KÁVU: Cafe Fin na Jiřího z Poděbrad, který mám takřka za rohem.

MÍSTO, KAM VYRAZIT VE DVOU NA DRINK: Z Terasy U Prince je nádherný výhled a ve sklepu stejné budovy se nachází Black Angels, kde Vám namíchají drink na míru!

 

Barbora Ondráčková

 

KDE SE V PRAZE UBYTOVAT: Za mě doporučuji Hotel Ventana - jedná se o 5-i hvězdičkový, butikový hotel jen pár metrů od Staroměstského náměstí. Moc lidí ho nezná a myslím, že je to škoda - mají totiž jedinečný výhled na Staroměstskou radnici.

CO ROZHODNĚ NEVYNECHAT PŘI PROCHÁZCE PRAHOU: Jedno z mých nejoblíbenějších míst v Praze je na břehu Vltavy, v blízkosti Muzea Franze Kafky. Kromě jedinečného výhledu na Karlův most, tu najdete i spoustu labutí - to všechno při západu slunce vypadá opravdu romanticky a jedinečně!

OBLÍBENÉ MÍSTO NA FOCENÍ: Já se ráda fotím v místě, kde končí Pařížská ulice a začíná Čechův most. Podle mě je z něho krásný výhled na hrad, Vltavu i projíždějící lodě kolem.

KAM ZAJÍT NA ROMANTICKOU VEČEŘI: Za mě rozhodně doporučuji Terasu u Zlaté Studně, která má skvělé jídlo a zároveň i nádherný výhled na Prahu!

OBCHODY, KTERÉ ROZHODNĚ NEVYNECHAT: Já osobně se moc v Čechách (v normální situaci) nezdržím, takže abych se přiznala, tak tu ani moc nenakupuji. Každopádně mě moc překvapil obchod Czech Design, kde si teď plánuji pořídit pár kousků do bytu.

TAJNÝ TIP NA NEJLEPŠÍ AVO TOAST: Bohužel jsem v Praze ještě nenašla kavárnu, která by servírovala avo toast bez lepku, takže ten nejlepší bez lepku se momentálně servíruje u mě doma...

 

Barbora Ondráčková

 

IDEÁLNÍ MÍSTO NA PRÁCI: Nejradši doma na terase. Když mě budete chtít najít pracovat mimo domov, tak to bude pravděpodobně v Cacau na Celnici!

OBLÍBENÉ MÍSTO, KAM ZAJÍT V PRAZE NA KOSMETIKU: Upřímně - já na kosmetiku nechodím. Každopádně ale nedám ale dopustit na nehtový salon Royal Salon Jessica, kde mi dali nehty dohromady!

NEJLEPŠÍ MASÁŽ, JAKOU SE ROZMAZLIT: Pravidelně chodím do Zen Spa v hotelu Maximilian. Líbí se mi styl masáže - vždycky se vracím jako nový člověk!

KDYBYS MOHLA V PRAZE DOPORUČIT JEN JEDNO MÍSTO, KTERÉ BY TO BYLO: Já bych rozhodně doporučila tradiční Vánoční trhy na Staroměstském Náměstí. Já osobně Vánoce miluju, takže pro mě jsou naše trhy jedny z nejhezčích

 

cara
ELLE

ELLE PŘÍMO VE VAŠÍ SCHRÁNCE S POŠTOVNÝM ZDARMA

Nechcete přijít o nové číslo? Nechte si ho poslat domů. Výtisk vám doručíme až ke dveřím po celé České republice za stejnou cenu jako v obchodě, aniž byste museli platit poštovné. (Akce platí pouze pro ČR.)

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Elle - Predplatny

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA