Maximální elegance v podání módního domu Max Mara

 

Ač dnešní ráno bylo doprovázeno hořkostí z toho, do jakého světa se nejspíš probouzíme, balancuji na podpatcích a dobíhám na módní show, abych na chvíli rozptýlila myšlenky. Jak jen mám upírat pozornost na krásu a lehkost módního světa, do kterého od všednosti dnů tak ráda utíkám, říkám si? Dávám tomu šanci a snažím se vystřízlivět při pohledu na hru elegantních prvků Max Mary. Od rozechvělosti a smutku mě však docela nevysvobodila ani přehlídka, ani dvě italská espressa, která jsem si ve snaze zotavit se dala ihned po show.

Hudba se rozeznívá, světla se rozsvěcují a postupně osvětlují ve tmě dlouhé bílé molo. První modelka v dlouhých šatech, které na objemu získávají díky materiálu, ze kterého byly ušity, vchází a otevírá velkolepou podívanou. Jak pozoruji další a další looky, ve kterých se nositelky ladně procházejí, říkám si, že Max Mara opět dokazuje, že precizní krejčovina je v tomto oboru hodnotou nejvíce váženou. Na důkaz toho vysílá na molo modelky oděné v dlouhých splývavých kabátech, úpletech a kalhotách ve střihu tak lichotivém, že je chci obratem promítnout do svého vlastního šatníku.

 

 

Nejsem příznivcem bezmyšlenkovitého přebírání trendů a tak mě těší pohled na to, že Max Mara je přejímá po svém. Ač jsou například balaclavy tím nejvíce diskutovaným doplňkem poslední sezóny, Max Mara je zařazuje do svých kolekcí s elegancí a ležérností sobě vlastní. Stejně tak postupuje s pletenými návleky na ruce a s puffer materiály, které zapracovává nejen do bund, ale i do dlouhých sukní. Milým překvapením je i pohled na tolik trendy ledvinky a mini kabelky – ty po vzoru trendů Max Mara též umisťuje na paže nositelek, ale vytváří z nich i two-in-one štuclík. Pokud jste na slovo štuclík od svých dětských let zapomněli, račte ho oprášit. Max Mara říká, že bude v nadcházející sezóně skloňováno mnohokrát!

 

Předplaťsi & Ušetři

Elle cover
REKLAMA