Budoucnost je nejistá. Víme však, co v ní budeme oblékat

Jak se budeme oblékat za desítky, možná i stovky let? Bude oděv mít stejné názvosloví? Nebo snad budeme nosit pro nás dnes futuristické kombinézy a vesmírné helmy? Bude oděv ještě existovat, nebo bude už jen výplodem umělé inteligence? Jaké budou materiály budoucnosti, naučíme se pracovat s těmi, které nezatěžují ekosystém? A kým vlastně budeme my?

Vítejte v budoucnosti

Tématem kolekce Boss pro podzim a zimu 2023 je CorpCore, v rámci kterého jsme mohli do budoucnosti pohlédnout. Jakmile jsme vkročili na místo dění, ocitli jsme se v prostředí budoucnosti, které kombinuje technologické zázraky a robotiku s potřebami těla a mysli. Boss nám zde představil svou pozitivní vizi budoucnosti a nabídl inspiraci pro zítřek. Na recepci nás přivítala robotická občanka Sophia a vstupy na mole byly lemovány hologramy. Celý prostor byl rozdělen do šesti tematických místností, s centrální řídící místností Boss Techtopia. Například v HarmoniTech našel jogín místo pro svou praxi, Brainstorm room ukazovala zaměstnance se sluchátky pro světelnou terapii. Další místnosti sloužily jako harmonické zasedací prostory plné rostlin, zajišťující tolik potřebný kyslík, nebo AromaSynth Lab věnovaný čichovým zážitkům, který oslavil vůně značky. 

Každý je Boss

elle.cz

Stálá uniforma pro turbulentní zítřky

I když budoucnost může být nejistá, co se týká našeho oblečení za několik desetiletí, máme v tom jasno. Boss spojuje tradiční prvky kancelářského oblečení s futuristickými a inspirativními prvky plnými technologií. Modelky jako Gigi Hadid, Ashley Graham, rychlobruslařka Jutta Leerdam, plavkyně Yusra Mardini, boxer Anthony Joshua a mnozí další nám toho večera předvedli uniformy budoucna jako proroci nových pravidel. Kolekce prolíná tradiční pánský a dámský šatník s prvky druhého pohlaví. Pásky dodávají tvar hranatým a nadměrným střihům, hluboké rozparky a obousměrné zipy přinášejí univerzální siluety, které lákají k experimentování s stylem. Klasické knoflíky a zipy jsou přesunuty na neočekávaná místa, což zdůrazňuje nové důmyslné tvary oděvů. 

Nine to five life

Budeme se tím, čím se živíme nyní, živit i za desítky a stovky let? Jaká budou zaměstnání zítřka? Bude svět pod nadvládou hierarchických organizací, nebo propukne nová éra pracovního života? Bude nine to five life přežitek, nebo naopak nezbytností? A co všechna zaměstnání, budou existovat? Kdo ví. Ovšem na všechno budete připraveni, když budete vhodně oblečeni. A o to se v nadcházející sezóně, stejně tak jako za desítky let, postará Boss.

BOSS Fall Winter 2023

Zdroj: Autorský článek