Světové finále Schwarzkopf Elite Model Look 2022 už zná letošní vítěze

Korunovace vítězů na Hradě

Praha, 30. srpna 2022 – V odkazu na českou historii proběhla pomyslná korunovace vítězů tohoto prestižního celosvětového klání ve Španělském sále Pražského hradu. Atmosféra byla velkolepá a svou zásluhu na tom neměly pouze dechberoucí postory, ale také hvězdní hosté, kteří přišli této modelingové události přihlížet.

Na světovém finále soutěže Elite model look v prvních řadách zasedly například Dagmar Havlová, Monika Babišová, Zuzana Stivínová, Jitka Schnederová, Daniela Peštová se svým manželem Palo Haberou, Tereza Maxová i vítězky předchozích ročníků Schwarzkopf Elite Model Look Denisa Dvořáková, Eva Klímková, Barbora Podzimková a Jana Tvrdíková. Vybrat si mezi novými tvářemi modelingu přišly i přední české návrhářky Liběna Rochová a Klára Nademlýnská. Kolega z módní branže, mladý talentovaný fashion designér Jan Černý, navrhl limitovanou edici pro concept store The Brands, kterou finalisté předvedli na mole.

Modelingová událost roku

Efektně nasvícený Španělský sál okouzlil i CEO ředitele Elite World Paola Barbieriho: „Jsem Ital, takže jsem zvyklý navštěvovat nádherná místa. Ale tento prostor mi připadá opravdu nádherný a velkolepý,“ vyznal se na pódiu. Atmosféru večera podtrhl i hudební doprovod, ve kterém se střetla barokní hudba s živou produkcí geniálního DJe Nobody Listen. Role moderátora večera se zhostil zpěvák Adam Pavlovčin alias Adonxs, který svým vzhledem i projevem mezi finalisty dokonale zapadl.

„Jedinečná energie Adama Pavlovčina, kterému režisérka kromě zpěvu svěřila i moderování, byla tím, co jsem chtěl ukázat zahraničním hostům, že i u nás jsou zpěváci světového rozměru. Diváci určitě ocenili i módní vstupy fashion partnera The Brands s vlasovým a make-up stylingem od Schwarzkopf a Oriflame. Jana Černého jsem poprosil o vytvoření kolekce pro tento večer a jsem přesvědčen, že skvěle reprezentoval českou módu,“ pochvaloval si celkový koncept soutěžního finále šéf modelingové agentury Elite Model Management Saša Jány.

Mezinárodní úspěch

Ačkoli se Česká republika může od roku 1992, kdy se zde soutěž organizuje, pyšnit nejvyšším počtem světových vítězství, v letošním finále soutěže Schwarzkopf Elite Model Look konaném po dlouhých patnácti letech v Česku se nepovedlo úspěch české krásy zopakovat. Vítězkou 39. světového finále vyhlásila topmodelka Daniela Peštová krásku z Jižního Súdánu Majdu John Peter. Mezi mužskými tvářemi uspěl Španěl Sergi Shan. Porota složená ze světových zástupců modelingové agentury Elite Model vítěze vybírala z dvaceti finalistek a deseti finalistů, kteří se do nejužšího výběru probojovali z tisíců soutěžících více než sta různých národností.

Top finalisté se na finále připravovali v luxusním prostředí hotelu Andaz Prague pod taktovkou zkušené modelky Michaely Kociánové a modela a herce Rubena Rua. „Jsme nesmírně hrdí na všechny naše finalisty za jejich tvrdou práci, energii a profesionalitu. Jsou naší další generací talentů a tento krásný jejich debut znamená začátek mnoha mezinárodních modelingových kariér," pyšně o svých svěřencích prohlásila Jennifer-May Cope, ředitelka Elite Model Look.

 

Zdroj: Autorský článek

Tištěný magazín

Elle cover
REKLAMA