Světové finále Schwarzkopf Elite Model Look 2022 už zná letošní vítěze

Korunovace vítězů na Hradě

Praha, 30. srpna 2022 – V odkazu na českou historii proběhla pomyslná korunovace vítězů tohoto prestižního celosvětového klání ve Španělském sále Pražského hradu. Atmosféra byla velkolepá a svou zásluhu na tom neměly pouze dechberoucí postory, ale také hvězdní hosté, kteří přišli této modelingové události přihlížet.

Na světovém finále soutěže Elite model look v prvních řadách zasedly například Dagmar Havlová, Monika Babišová, Zuzana Stivínová, Jitka Schnederová, Daniela Peštová se svým manželem Palo Haberou, Tereza Maxová i vítězky předchozích ročníků Schwarzkopf Elite Model Look Denisa Dvořáková, Eva Klímková, Barbora Podzimková a Jana Tvrdíková. Vybrat si mezi novými tvářemi modelingu přišly i přední české návrhářky Liběna Rochová a Klára Nademlýnská. Kolega z módní branže, mladý talentovaný fashion designér Jan Černý, navrhl limitovanou edici pro concept store The Brands, kterou finalisté předvedli na mole.

Přípravy a highlighty 39. finálového večera Schwarzkopf Elite Model Look 2022:

Modelingová událost roku

Efektně nasvícený Španělský sál okouzlil i CEO ředitele Elite World Paola Barbieriho: „Jsem Ital, takže jsem zvyklý navštěvovat nádherná místa. Ale tento prostor mi připadá opravdu nádherný a velkolepý,“ vyznal se na pódiu. Atmosféru večera podtrhl i hudební doprovod, ve kterém se střetla barokní hudba s živou produkcí geniálního DJe Nobody Listen. Role moderátora večera se zhostil zpěvák Adam Pavlovčin alias Adonxs, který svým vzhledem i projevem mezi finalisty dokonale zapadl.

„Jedinečná energie Adama Pavlovčina, kterému režisérka kromě zpěvu svěřila i moderování, byla tím, co jsem chtěl ukázat zahraničním hostům, že i u nás jsou zpěváci světového rozměru. Diváci určitě ocenili i módní vstupy fashion partnera The Brands s vlasovým a make-up stylingem od Schwarzkopf a Oriflame. Jana Černého jsem poprosil o vytvoření kolekce pro tento večer a jsem přesvědčen, že skvěle reprezentoval českou módu,“ pochvaloval si celkový koncept soutěžního finále šéf modelingové agentury Elite Model Management Saša Jány.

TOP přehlídkové looky Gisele Bündchen: Flitry, holá kůže i ptačí pera

elle.cz

Mezinárodní úspěch

Ačkoli se Česká republika může od roku 1992, kdy se zde soutěž organizuje, pyšnit nejvyšším počtem světových vítězství, v letošním finále soutěže Schwarzkopf Elite Model Look konaném po dlouhých patnácti letech v Česku se nepovedlo úspěch české krásy zopakovat. Vítězkou 39. světového finále vyhlásila topmodelka Daniela Peštová krásku z Jižního Súdánu Majdu John Peter. Mezi mužskými tvářemi uspěl Španěl Sergi Shan. Porota složená ze světových zástupců modelingové agentury Elite Model vítěze vybírala z dvaceti finalistek a deseti finalistů, kteří se do nejužšího výběru probojovali z tisíců soutěžících více než sta různých národností.

Top finalisté se na finále připravovali v luxusním prostředí hotelu Andaz Prague pod taktovkou zkušené modelky Michaely Kociánové a modela a herce Rubena Rua. „Jsme nesmírně hrdí na všechny naše finalisty za jejich tvrdou práci, energii a profesionalitu. Jsou naší další generací talentů a tento krásný jejich debut znamená začátek mnoha mezinárodních modelingových kariér," pyšně o svých svěřencích prohlásila Jennifer-May Cope, ředitelka Elite Model Look.

 

Zdroj: Autorský článek