BLÍZKÁ SETKÁNÍ MINULÉHO A BUDOUCÍHO NA PŘEHLÍDCE DIOR FALL WINTER 2022

 

Jaký je nový pohled na Dior očima staré dobré Marie Grazie Chiuri? Návrhářka se na postu kreativní ředitelky módního domu Dior drží už tak dlouho, že jsou na její konto směřovány mnohé humorné komentáře. Dokáže ještě přijít s něčím novým? Květiny? Ale no tak, Mario, zase? A není to nuda?Zatímco jiné módní domy v době největší slávy své kreativní ředitele mění, Maria Grazia zůstává. Není potřeba měnit to, co funguje. Ale přecejen jsme si už i my začali říkat, kdy že nás tato žena něčím překvapí a přijde s něčím opravdu novým, co i toho největšího milovníka módy vyvede z míry. V dobrém slova smyslu, ovšemže.

A tak se dnes stalo. Že se Maria Grazia Chiuri neupíná na minulost, ale jakožto vizionářka vidí i do budoucnosti, dnes představila ve své kolekci prezentované na pařížském fashionweeku. A nebyla na to sama – na pomoc si povolala inovátory D-Air Lab. Společně pak rozsvítili look, který v úplné tmě celou módní přehlídku otevíral. 

 

Podívejte se, co je u značky Dior nového:

 

Ačkoliv je kolekce technologických prvků plná, na ženskosti jí to neubírá. Korzety jako ze science fiction se na molu v dokonalé symbióze potkávaly s klasickými ženskými šaty z průsvitných materiálů i plisé sukněmi. Nechyběl denim, nechyběly krajky. Maria Grazia Chiuri na chvíli upustila od svých zdobných potisků a výšivek, ač si jich v kolekci přecejen pár neodpustila. Spolu s ostatními kusy však tvořily dokonale vyvážený mix.

Dior nás vzal na dobrodružnou cestu časem. Ukazuje tak, že balancuje mezi obojím – minulostí i budoucností. Jako kdyby módní dům vítal nové, ale neopomínal pilíře, na kterých vznikl. Až se skoro zdá, že se vrací do zahrady Christiana Diora, plné nejroztodivnějších růží. Nebo snad až k antickým bohyním, které nosívaly šaty takové, které přehlídku uzavíraly? Kdo ví. Jisté ale je, že minulé a budoucí si dnes bylo ještě blíž, než kdykoliv dřív.

 

MATTHIEU BLAZY A JEHO ZELENÝ DEBUT

elle.cz