CHANEL a jeho záhada dámy s kaméliemi

Kamélie tu vždy byla, ale tentokrát se stala ústředním tématem. ‚‚Kamélie je víc než jen téma kolekce, je to věčný znak domu,‘‘ vysvětlila Virginie Viard, a dodala: ‚‚Připadá mi uklidňující a povědomá, líbí se mi její jemnost a síla.‘‘ Zimní květina prorůstá kolekcí CHANEL Ready to Wear Fall Winter 2023 kvete na kapsách tvídových sak, na knoflících a špercích, ve vlasech nositelek, objevuje se v podobě tisku nebo aplikací na svetrech, šatech a kabátech a od docela konkrétní formy se proměňuje v abstraktní mix toho, co květ jen připomíná.

CHANEL Ready to Wear Fall Winter 2023:

Sofistikovaná světoběžnice

Zajímavá je i zvolená barevná paleta. ‚‚Bledší barvy, tmavě růžová, řemeslně zpracované kousky, doteky 60. a 70. let, jistý anglický nádech, pohodlné, obepínající kabáty a autentické materiály dělají kolekce skutečnější a také okouzlující,‘‘ okomentovala dále kolekci Viard. Zároveň chtěla, aby tato kolekce byla jemná a v pohybu. Záhadné dámy nosí asymetrické kabáty a rozparky na šatech a vypadají v tom všem tvídu a perlách trochu jak ze starých časů, ovšem rozhodně nejsou včerejší. Jsou to sofistikované světoběžnice, ženy ve středu dění, ty, které budou pokaždé tou nejzáhadnější osobou v místnosti. Přesně pro ty byla kolekce protkaná kaméliemi vytvořena.

Mohlo by se vám líbit

Louis Vuitton Ready to Wear Fall Winter 2023: Je ne sais quoi

Co že je to ten francouzský styl? Otázka sama o sobě je záhadou, podněcující nekonečnou fascinaci a objevování. Víme, že existuje, že je dokonce hmatatelný, ale jak jej vlastně skutečně popsat? A kdo jiný by nás o něm měl poučit než módní dům Louis Vuitton. Společně s Nicolasem Ghesquièrem se rozhodl nám jednu lekci francouzského stylu uštědřit.
elle.cz