5 největších trendů, které rovnou z runwaye skončí v našich šatnících

Office-chic

Pokud se tento trend z runwaye rovnou překlopí do našich šatníků, zaručujeme vám, že budete tou nejvíce cool dívkou v kanceláři. Nasaďte výrazné brýle, úpletový svetřík a pouzdrovou sukni, nahoďte důležitý výraz a půl práce je hotovo. Kancelářskou estetiku na módním mole už po několik sezón oživuje značka Miu Miu a pokaždé je to celé zatraceně cool.

Miu Miu

 

Osmdesátky

Barevné až křiklavé, pompézní až přehnané, 80. léta jsou zpět, a to ve velkém stylu. Naše šatníky vezmou útokem. Nadměrné rozměry ovládnou způsob, jakým nad oděvem přemýšlíme, a stanou se alfou a omegou toho, co v šatníku vlastnit chceme. Obzvláště Saint Laurent si dal na velkých objemech záležet a navazuje na svou misi obdařit nás powerdressing schopnostmi.

 

Saint Laurent

 

Šla jsem jenom pro těstoviny

Celý den na home office, ale nevíte, co k večeři? Hoďte na sebe pohodlnou mikinu, doplňte cool koženou bundou a nezapomeňte rozehrát hru s doplňky. I tepláková souprava se rázem promění v módní záležitost. Bottega Veneta představila pyžamový set a JW Anderson do kolekce zařadil měkoučkou hoodie, při pohledu na níž srdce každého domácího povaleče pookřeje. S krátkými šaty pak vypadá nejlépe. Dokonalý recept na to, jak se stát královnou sámošky.

JW Anderson

 

Majitelka galerie

Současné umění je jejím denním chlebem a jejím guilty pleasure jsou mladí a neklidní umělci, které musí všechny objevit. Její šatník je stejně tak pestrý, jako repertoár vlastní umělecké galerie. Poznáte ji tak, že její oděv je zároveň malířským plátnem a všechna malířská hnutí, o která se zajímá, se na nich prolínají v dokonalé symfonii. V našich představách obléká od hlavy po paty do Jila Sandera nebo Loewe.

Jil Sander

 

Intergalaktická dívka

Viděli jste původní Barbarellu, o jejíž vesmírné filmové kostýmy se postaral samotný Paco Rabanne? Pak jistě zhlédněte tuto grandiózní a zároveň podivínskou podívanou. Bude se vám to totiž hodit. Estetika tohoto filmu se vrací do našich šatníků. Možná na tom má svůj podíl Sydney Sweeney, která po Jane Fonda přebírá roli okouzlující vesmírné krásky v novém remaku, který se již teď těší mnohým diskusím. Nebo smutný fakt, že nás před nedávnem strůjce jejího šatníku navždy opustil. Jisté ale je, že o Barbarelle uslyšíme mnohé – potvrzují to kolekce jí zřejmě inspirované, jako je ta od Dilara Findikoglu nebo právě od Paca Rabannea. Připraveni spasit svět?

Dilara Findikoglu
Mohlo by se vám líbit

Podle módních mol to jediné, co v šatníku potřebujeme, jsou kalhotky

Svršky pod, kalhotky ven. Zrodil se další trend, který vystavuje na odiv to, co jsme se doposud snažili skrývat. Až někoho v ulicích potkáte jen a pouze v kalhotkách, neťukejte si na čelo. A zeptejte se sami sebe, zda si jen nevyrazil ven oděný dle poslední módy?
elle.cz

Zdroj: Imaxtree, Dazed, W Magazine