How to style it: Rolák

1. S širokými kalhotami

Hrajte si s kontrastními objemy. Upnutý rolák doplňte o naopak elegantní volnější kalhoty, celá kombinace bude působit impozantně. Vy svůj šatník zkrátka máte pod kontrolou! Rolák takto nosí například módní ikona Victoria Beckham, která na kombinaci širokých kalhot s vysokým pasem a kvalitního roláku nedá dopustit. Se svou drobnou postavou pro to má také dokonalé předpoklady. Pokud jste například majitelkou většího poprsí, zvolte například volnější rolák nebo si hrajte s vrstvením.

2. Pod košilí

Je zima a na nošení volných a lehkých kousků, na které je čas v létě, nemáte ani pomyšlení? Váš sezónní šatník se může stát celoročním, a to v případě, že ovládnete vrstvení. Rolák může posloužit jako praktická spodní vrstva, chcete-li na sebe vzít oversized košili i v chladnějších měsících. Vyberte si takový, který bude tón v tónu barevně sladěný s vrchní vrstvou, nebo naopak ten, který bude kontrastně vyčnívat. 

3. Šaty přes rolák

Skvělým způsobem, jak ozvláštnit vaše oblíbené šaty, je navrstvit je s dalším kusem oděvu. Pravděpodobně sáhnete po oversized saku, jednoduché volbě, na kterou je spolehnutí. My nabádáme – zkuste to s rolákem z tenkého materiálu. Šaty se špagetovými ramínky i nadýchanými rukávy díky takové spodní vrstvě dostanou docela nový rozměr a vás nepřestanou bavit ani v zimě.

Oversized svetr, základ podzimního šatníku: 7 způsobů, jak jej nosit

elle.cz

4. S topem navrch

Máte zajímavý top? A můžeme ho vidět? Vystavte ho na odiv. Možná si myslíte, že crop topy a podprsenky patří jen na party. Ovšem to se pletete, protože zapomínáte na úlohu roláku. Oblékněte takový top přes rolák a uvidíte, že to bude fungovat skvěle.

5. S oversized sakem

Už se opakujeme, ale na oversized sako je spolehnutí. Není snad outfitu, který by nedoplnilo k dokonalosti. Můžete si s ním hrát, jak je vám libo. I s rolákem bude tvořit skvělé duo, které bude bavit vás i okolí. Zkuste to s barevně kontrastními kousky oděvu – z černého saka vám mohou vykukovat barevné rukávy roláku, což vytvoří zábavný detail. 

6. Vrstva na vrstvu

Ano, krása spočívá v detailu. Zkuste proto pod váš oblíbený svetr nebo velký kabát vzít tenký rolák a nechte límeček vyčnívat tak, aby jej bylo vidět. Můžete použít i šperky a celé vrstvení jimi dovést k dokonalosti. Hrajte si s rozdílnými materiály a barvami, není žádné pravidlo, které by vás vedlo. Zkrátka to zkuste a sami poznáte, že je to ono. 

7. Jako šaty

Máte rolák dostatečně dlouhý na to, aby plnil úkol šatů? Tak vzhůru do toho, zkombinujte jej s vysokými kozačkami nebo barevnými punčochami. Zkusit můžete také vrstvení s širokými kalhotami a sukní pod rolákovými šaty, ovšem ne každému tato kombinace padne jako ulitá – chce to spíš vyšší postavu. Rolákové šaty ale umí být nesmírně cool záležitostí, která vás navíc zahřeje.

How to style it: Rolák

Zdroj: ELLE.com, W Magazine