How to style it: Oversize sako

1. Pánské sako patří ženám

Díky za to, že se píše léta páně 2023 a my ženy můžeme nosit takřka vše, co se nám zachce. Můžeme svůj osobní styl projevovat jak jen se nám zlíbí. Ať už nosíme ryze ženské kousky, či zavítáme do pánského šatníku. Rozdíly se stírají, androgynní šatník nabývá své plné podoby. Pánské sako je kouskem, který můžeme oblékat stejně tak často, jako muži. A je jen na nás, jak jej uchopíme v šatníku svém. Zařaďte si do něj sako o pár velikostí větší a s rameny tak velkými, že vám budou říkat pane. Vlastně – paní. 

2. Tón v tónu

Není nic víc powerful, než tón v tónu sladěný oblek. Velké sako, široké kalhoty, košile nebo vesta ve stejném odstínu. Každá z nás by takový kousek měla mít. To pravé kouzlo ženy tkví v ladnosti, se kterou v jeden den oblékne upnuté koktejlky a podpatky a v druhý den pánský oblek. Dokonalý balanc nalézáme někde mezi tím. 

3. Průstřihy, prosím

Módní návrháři a značky si oblibu velkých sak uvědomují. Proto ji ve svých kouscích reflektují mnoha způsoby. Jedním z nich je skutečnost, že saka opatřili důmyslnými průstřihy. Dnes už najdeme celý ansámbl různých tvarů a střihů, do kterých své návrhy dohnali. Sako s holými zády? Jak je libo. Využijte ho ve svůj prospěch a umístěte na záda šperk. Sako s průstřihem pod rameny? Hrajte si s kontrastním rolákem či trikem, které z nich bude vykukovat. 

Mohlo by se vám líbit

How to style it: Tenisky ke každému outfitu

Dávno je pryč tvrzení, že tenisky je vhodné obout pouze ke sportovnímu oděvu. Upadlo v zapomnění už před lety. Nechme jej tam dřímat a raději si ukažme všechny způsoby, jak tenisky nosit pro každou příležitost. Sedm dní v týdnu, kamkoliv.
elle.cz

4. Pásek přijde vhod

Pokud chcete odhalit svou siluetu, sáhněte po pásku. Ať už zvolíte výrazný, v kontrastní barvě nebo s výraznou sponou, nebo ladící v monochromatické barvě, bude v každém případě vypadat skvěle. Může plně plnit svůj účel a držet váš outfit pohromadě, nebo čistě jen esteticky doplňovat váš look. Funkční bude i kabelka s páskem, jehož délku můžete libovolně nastavit a využít jej tak stejně jako pásek klasický. Dobře bude vypadat i v pase uvázaný šátek nebo navrstvené kovové řetízky. 

5. Eighties are not over

Velká ramena ženám sluší, to věděli už v osmdesátkách, kdy velká ramena zaplavila naše šatníky. V posledních dekádách jsme se k nim opakovaně vraceli, ač jsme flirtovali i s jinými střihy. Zdá se však, že v posledních letech se v našich skříních usídlila už nastálo. Zkrátka víme, že nám dodají na odvaze nejen při důležitém setkání či náročném pracovním dni. Dělat velká ramena zkrátka chceme. Ramenní vycpávky už jsou zase v kurzu a nosit sako o pár velikostí větší, než je ta naše, se sluší a patří.

6. Podprsenka pod

Možná řeknete, že sako s podprsenkou pod ním s absencí topu bylo trendy už před pěti lety. Ale ono stále je, odvětíme my. Jen se z elegantní bralettky proměnila ve sportovní podprsenku hodnou olympijského výkonu v městských ulicích. Obléknout ji vyžaduje jistou odvahu, ale ta úleva, mít na sobě jen ji a sako v teplejších, prvních podzimních dnech!

7. Kolik vrstev máš, tolikrát jsi člověkem

Dle rad našich babiček následujme v těch chladnějších dnech poučení o tom, že kolik vrstev máme, tolikrát jsme člověkem. Alespoň tak nějak to říkaly. Přeložte si, jak chcete. Důležité je však neprochladnout. Sako umožňuje osvojit si umění vrstvení. Vrstvěte kousky v monochromatických barvách i kontrastní, sami před zrcadlem poznáte, co je pro vás to pravé. Zvolte například kontrastní rolák, důmyslně vykukující z rukávů či výstřihu, nebo vestu ve stejném odstínu, jako sako. Obojí vám bude hrát do karet.

How to style it: Oversize sako

Zdroj: ELLE.com, Dazed, WWD