REKLAMA

NEJLEPŠÍ LOOKY Z DRUHÉHO DNE MBPFW 2021

REKLAMA

 

Na společné přehlídce v oficiálním programu MBPFW své kolekce představili začínající oděvní designéři, které vybrala odborná porota na základě předložených portfolií. Mezi uchazeče o titul nejtalentovanějšího začínajícího návrháře se dostal student Ateliéru Oděvního a textilního designu Univerzity Jana Evangelisty Purkyně v Ústí nad Labem Zdeněk Marek, absolventka Technické univerzity v Liberci Kateřina Servusová, student Ateliéru designu oděvu a obuvi Vysoké školy uměleckoprůmyslové v Praze Aleš Hnátek a Adéla Mitrengová, absolventka Fashion Designu Západočeské univerzity v Plzni a zakladatelka značky ADEMI. 

Na základě rozhodnutí odborné poroty se stal vítězem Aleš Hnátek, student Ateliéru designu oděvu a obuvi Vysoké školy uměleckoprůmyslové v Praze, který se zaměřuje na segment luxusních produktů a tzv. wearable artworks. Aleš Hnátek získal finanční příspěvek na zhotovení nové kolekce, kterou představí v rámci podzimní edice Mercedes-Benz Prague Fashion Weeku, a také PR podporu ze strany MBPFW. 

 

Loňský vítěz VAN GRAAF Junior Talent Marcel Petránek zaujal ve své nové kolekci především originálním pojetím pletenin, které zdá se, že jednou pro vždy vyřešily klasické dilema mezi formální a volnočasovou módou. Jeho dominantní maskulinní energie se přenesla i do dámských looků, které tak získaly tomboy nádech a působily jako ukradené z přítelovi skříně. Celá show vůbec jako by byla pandemickou příručkou, jak přežít lockdown s grácií a neztratit své módní já.

 

Designérka Tereza Rosalie Kladošová představila kolekci s názvem “LINGER IN JOY”, ve níž experimentuje s technikou sítotisku i barevnými kombinacemi, které jsou odkazem na příběh z tajuplné zahrady. 

Tajemná zahrada, do které se vloupaly sestry z předchozí kolekce Sister Rosalia Club, se malými krůčky transformuje do podoby rozkvetlého ráje. Sestry se společně se svatou Rosalií, těší společné chvíli při ranní snídani v trávě. V magickém opojení ze svých květinových fantazií se oddávají živoucí přírodě a trpělivě čekají na plody své práce. Zdá se ale, že je při tom někdo nebo něco pozoruje... 

Očekávaný rozpuk květeny je zde metaforou celé kolekce i duševního rozkvětu každého z nás. Jednotlivé krůčky pak představují experiment. Ten Tereza ztělesnila netradičně použitou technikou sítotisku, kdy místo přenosu vzoru na látku pracovala s malířskou technikou roztírání barvy do tvarů vlnek a pruhů. 

 

Pamatujete si ještě filmovou klasiku Thelma & Louise od Ridleyho Scotta? Právětímto kultovním počinem se nechal inspirovat Lukáš Krnáč ve své nové kolekci nazvané “NOUVEAU WESTERN”. Klasický vzhled “cowgirl” tak prošel moderní transformací a nostalgické retro se stalo realitou v aktuálním kontextu. Jednotlivé modely, které si pohrávaly s mnoha kontrasty, vynikaly svými ženskými siluetami a pohybovali se někde na hranici mezi glamourem a streetovou módou... Vlastně tak, jako to umí jen Lukáš Krnáč.

“Thelma: I feel really awake. I don't recall ever feeling this awake. You know? Everything looks different now. You feel like that? You feel like you got something to live for now?”

 

Jestli jsou módní trendy zapsané kdesi ve hvězdách, nevíme, ale limitovaná kolekce “STARDUST” od Petry Kubíkové k nim jistě míří. Alespoň tedy svou dokonalou krejčovskou prací a výběrem materiálů, které jí sloužily jako odrazový můstek k jednotlivým návrhům. Jsou to právě látky a textury, na které klade designérka velký důraz. Moderní pojetí klasického trenčkotu v mnoha podobách, je tak velmi neotřelé, elegantní a sofistikovaně fluidní.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA