POSTAPOKALYPTICKÉ, POSTPANDEMICKÉ. NASAĎTE LATEXOVÉ RUKAVICE!

 

Postpandemická, postapokalyptická móda se hlásí o slovo v podobě doplňku, který si oblíbily nejen módní domy, ale bezprostředně po nich i módní insideři a celebrity. Ne vždy musí módní trendy dávat smysl. Vždyť tento se objevil zrovna v době, kdy po dlouhých měsících neútěšné zimy čekáme na přívětivější dny. Otepluje se a ve vzduchu je cítit jaro, navzdory tomu však můžeme sledovat rostoucí oblibu rukavic. Ovšem nejen tak ledajakých, nutno podotknout.

Není řeč o vlněných rukavicích, které vás zahřejí. Možná ani ne o těch plastových chirurgických, které patří především na sál. Tyto rukavice se poprvé objevily na ready-to-wear přehlídce Saint Laurent v září minulého roku, kdy byly tyto doplňky v jasných, sytých barvách představeny v kombinaci s ostře vytvarovanými saky či elegantními overaly. Společně s masivními zlatými šperky doprovázely pestrobarevné rukavice jinak více či méně monochromatickou podívanou. Poté je do svých kolekcí zakomponovali Raf Simons a Miuccia Prada, když v lednu tohoto roku oblékli modelky do rukavic v mnoha barevných provedeních od limetkově zelené po okrovou. Originální doplňky tehdy připomínaly spíš pomůcku do domácnosti než fashion trend, ale posuďte sami, tato podívaná nějakým záhadným způsobem skvěle fungovala.

 

 

Netrvalo to však dlouho a trend umělohmotných rukavic převzaly do svých šatníků i známé osobnosti. Vzpomeňme si například na Kim Kardashian, která dorazila na tutéž přehlídku Prada Menswear v limetkově zeleném outfitu s rukavicemi z této kolekce. Sladěnými ve stejné barvě, samozřejmě. Původně pánský look pojala po svém, ač musíme přiznat, že chirurgické rukavice mimo módní molo postrádají svůj původní vtip a nadsázku. O pár dní později Kim následovala Demi Moore, která na přehlídku Saint Laurent dorazila v outfitu od této značky. Výrazné rukavice nechyběly.

I když Demi předvedla mnohem elegantnější verzi velkých rukavic, nemůžeme si odpustit myšlenky na to, že tento trend nás navrací do dob začínající pandemie, kdy se každý z nás obával jakéholiv kontaktu s běžnými předměty. A největší strach měla Naomi Campbell. Pamatujete si na její dnes ikonické a stále úsměvné video o tom, jak se na cestách chrání před koronavirem? Naomi, oděná v ochranném obleku, chirurgických rukavicích, respirátoru a ochranných brýlích je sice minulostí, inspirací je však módním domům zřejmě až dodnes. Kdo ví. A tak – ať už chirurgickým rukavicím propadnete či ne – nezapomínejte hlavně na to, že móda je především hra. Poskytuje volné pole působnosti těm, kteří rozumí vtipu a nadsázce. Ví to Raf Simons u Prady i Anthony Vacarello u Saint Laurent. A vědět byste to měli i vy.

 

AUTOMAT NA KABELKY I POP-UP STORE S KVĚTINAMI. JAK PRODÁVÁ JACQUEMUS?

elle.cz

Předplaťsi & Ušetři

Elle cover
REKLAMA