REKLAMA

VALENTÝNSKÝ WISHLIST: Co si letos obléknout a svléknout

REKLAMA

 

Letošní Valentýn je bezpochyby jiný. Nezajdete si na romantickou večeři do oblíbené restaurace, ani nemůžete nadávat na kýčovité výlohy. A protože jsou nejskloňovanějším slovem hned po covidu tepláky, sexy prádlo se k nim moc nehodí... Dost z nás proto odsunulo veškeré podprsenky na dno skříně. Ale říkáte si, že právě nějaké krásné spodní prádlo by vám mohlo zvednout náladu? Chyba! Nejen krásné, ale i pohodlné! To si naštěstí uvědomuje čím dál více značek a my vám představujeme naše české i zahraniční oblíbence. 

 

1. LE PETIT TROU

Nenechte se zmást francouzským názvem. Polskou značku spodního prádla, která se postupně rozrostla o plavky, boty a další doplňky, založila v roce 2014 designérka Zuzanna Kaczyńska. Le Petit Trou spoléhá na minimalistickou barevnou paletu ve složení černá a tělová, průsvitnost materiálů, a především na hru s volány a průstřihy, které jsou sexy i vtipné zároveň. Pod bílé tričko moc vhodné není, ale to nevadí. Tohle prádlo by byla škoda schovávat. 

 

 

2. LNK RULES

Žádné kostice, žádné vycpávky, zato hodně černé krajky? Ano, ano a ano. Přesně takové požadavky splňuje česká značka LNK RULES. Její zakladatelka Elena Klimoszek si dala za cíl vytvořit spodní prádlo, které bude jednoduché, pohodlné a vyráběné v České republice. K tomu ještě přidala šetrnost k životnímu prostředí, a proto jak krajka, tak jemný materiál Tencel, který se objevuje i v předchozí kolekci jsou vyrobeny z vláken z udržitelných a obnovitelných zdrojů lesních surovin. A protože materiál rozhodně není nevyčerpatelný, tak i kolekce vznikají jen v omezeném počtu. 

 

3. SOFTANDWET

„Tohle je softandwet, malá italská nezávislá značka spodního prádla.“ Stejně jednoduchá je i nabídka o pár podprsenkách a kalhotkách, z nichž jsou některé beznadějně vyprodané. Ale pokud se vám je podaří sehnat, můžete si být jistí, že identické kalhotky nikdo jiný nemá. Každý ručně šitý (a bohatě nařasený) kus z italského hedvábí navrhuje designérka Alice Brnra. A jaké má být podle ní spodní prádlo? Měli bychom z něj mít stejný pocit jako když si doma oblíkneme něco pohodlného a dáme si pleťovou masku

 

 

4. CORPUS LINGERIE

Proč se nutit do krajek a volánů, když je nenosíme ani kdykoliv jindy? Pokud se v něčem necítíme dobře, je to hned poznat. Ztělesněním selflove je brněnská značka Corpus Lingerie, která aktuálně rozšiřuje kolekci o starorůžový odstín Rose Dawn. Corpus Lingerie vzniklo z touhy dvou sester oblékat si na kůži něco příjemného a hebkého a co navíc neubližuje prostředí kolem nás. Vsadily proto na organický bambus, ze kterého šijí vše od spodního prádla po aktuálně opět trendy gumičky scrunchies. Vše v minimalistickém designu, který nikdy neomrzí. 

 

 

5. DORA LARSEN

Důkaz, že spodní prádlo nemusí být jen v tradiční paletě černé, světlé či červené. Neotřelé barvy jsou spolu s perfektním střihem poznávacím znamením značky Dora Larsen, se kterou se její zakladatelka Georgia Larsen rozhodla zaplnit díru na trhu. Coby nákupčí módy – a konkrétně spodního prádla – měla perfektní přehled o nabídce a ta jednoduše neuspokojovala poptávku. Chybělo v ní prádlo, které by bylo pohodlné, sexy i současné a prostě vtipné. K dokonalosti už stačí jen dodat, že veškeré kalhotky, podprsenky, body a ostatní produkty Dora Larsen mají certifikaci OEKO-TEX, která vám garantuje, že při výrobě nebyly použity žádné zdraví škodlivé látky. 

 

 

6. TEREZA VU

Dokonalý střih je prioritou i pro českou značku, kterou pravidelně vídáme na MBPFW. Designérka Tereza Vu tvoří z jemných materiálů rafinované konstrukce, které na tělo padnou jako ulité. A nejenom modelkám na mole! Tereza své modely vyrábí zpravidla na míru, protože jak sama říká, u spodního prádla není nic důležitějšího než aby své majitelce skvěle sedlo. Nejnovější kolekce inspirovaná libertinismem je plná francouzských krajek, hedvábného saténu a sametu a na první pohled je jasné, že estetická stránka rozhodně nezůstává za střihem pozadu. 

 

 

7. OBJET PETIT A

Velice limitovaná třešinka na závěr, protože produkty – zatím především kalhotky – této české značky neseženete v žádném kamenném obchodě, a dokonce ani na e-shopu. Možná jste měly štěstí a na Objet petit a jste narazily na některém z pop-upů. A pokud ne, stačí se podívat na Instagram a pokochat se prádlem, které navrhuje mladá designérka Tereza Švolíková. Prádlo Objet petit a působí, jako by se mělo každým momentem rozplynout. Možná je to průsvitnými a jemně řasenými látkami, možná barevnými odstíny, které splynou s naší kůží. Ty získává prádlo z odvarů z různých rostlinných materiálů jako je tymián, skořice nebo slupek z červené cibule. 

 

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Sledujte nás na Instagramu @elleczech

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA