Zase ten Jacquemus!

Miniaturní kabelky, přehlídka v polích Provence i jeho častěji objevující se jméno a iniciála J. Kdo vůbec je Simon Porte Jacquemus? Mladý francouzský návrhář pochází ze skromné rodiny farmářů v Provence a již odmalička tíhnul ke kreativnějším činnostem, jako bylo herectví nebo móda a styling. Svou značku Jacquemus založil v roce 2010, kdy mu zemřela maminka, po níž nese název. Do módního světa Simon vstoupil více než stylově. Napsal dopis přímo návrháři Jeanu Paulu Gaultierovi.

„Díky mému mladému věku bych byl váš nejmladší stylista, což by vám určitě přineslo hodně publicity,“ zněl jeho největší argument, který je, uznejte sami, dost neprůstřelný. Zvláště v době, kdy na sebe každý chce především upozornit. S matkou měl vždy hezký vztah a k šití ho přivedla vlastně také ona. Když byl malý, chtěl jí k narozeninám koupit sukni, ale byla moc drahá. Zeptal se proto prodavačky, kolik by stálo takovou sukni ušít a ona se smíchem odpověděla, že jistě méně. Tak proč to nezkusit?

Roztomilé je dobré

A kde jinde než v Paříži? V 18 letech odjel do hlavního města Francie, kde několik měsíců studoval na prestižní École supérieure des arts et technologies de la mode. Studium přerušil kvůli práci na své vlastní značce, kterou proslavil během pařížského týdne módy v roce 2012. Postupně jsme si ho začali více všímat na Instagramu, kde jeho obrovské slaměné klobouky a kabelky jako pro panenky zaplnily fotky všech influencerů. „Pokud je to na Instagramu roztomilé, prodá se to,“ vysvětluje designér.

A jak se líbí jeho kabelky i nová kampaň vám?

jacquemus
Jacquemus
REKLAMA